Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Od czwartku do niedzieli (19-22 marca) będą trwały dodatkowe konsultacje społeczne ws. poszerzenia Rzeszowa o Pogwizdów Nowy. Ankiety będzie można składać tylko w dwóch punktach. 

Zgodnie z zapowiedziami ratusza, w czwartek ruszą dodatkowe konsultacje społeczne związane z przyłączeniem do Rzeszowa Pogwizdowa Nowego z gminy Głogów Małopolski. Potrwają one do niedzieli. Konsultacje są potrzebne, bo władze gminy 30 grudnia 2019 roku postanowiły część Pogwizdowa przyłączyć do Rudnej Małej. 

Uchwała Rady Gminy w tej sprawie uprawomocniła się dopiero 24 lutego, czyli trzy dni po tym, jak w Rzeszowie zakończyły się główne konsultacje społeczne (trwały od 3 do 21 lutego), które uwzględniały Pogwizdów Nowy w starym kształcie. 

Podobnie, jak przy głównych konsultacjach, mieszkańcy odpowiadają na pytanie: „Czy jesteś za zmianą granic Miasta Rzeszowa polegających na włączeniu (…) obszaru sołectwa Pogwizdów Nowy?”. Aby odpowiedzieć, należy postawić znak „X” przy „Jestem za”, „Jestem przeciw” lub „Wstrzymuję się” i złożyć swój podpis. Ankietę można pobrać TUTAJ. 

Następnie wypełnioną ankietę należy złożyć w przedsionku budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1 lub pl. Ofiar Getta 7 w godz. 7:30-18:00. Oddane głosy zostaną dodane do tych z pierwszej tury konsultacji. Wyniki zarówno jednych, jak i drugich konsultacji mają zostać ogłoszone na sesji Rady Miasta (24 marca).

Rada Miasta podejmie stosowną uchwałę, wyrażająca zgodę na poszerzenia Rzeszowa o wspomniane sołectwo oraz tzw. Racławówkę Doły z gminy Boguchwała i Malawę z gminy Krasne. W związku z epidemią koronawirusa, sesja odbędzie się bez udziału publiczności, z minimalną liczbą pracowników urzędu i innym rozstawieniem stołów.

Wyniki konsultacji oraz wniosek o poszerzenie Rzeszowa do końca marca trafi na biurko wojewody podkarpackiego. Decyzję o zmianie granic podejmie rząd do końca lipca.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama