Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Dzwoniąc teraz na numer alarmowy 997, skontaktujemy się z operatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który na co dzień obsługuje numer 112. Takie zmiany od czwartku obowiązują w Rzeszowie.

Zgodnie z zapowiedziami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie proces przełączenia przełączania numeru alarmowego policji do Centrum Powiadamiania Ratunkowego potrwa od 21 czerwca do 28 czerwca. 

Pierwszym miastem na Podkarpaciu, w którym wdrażany jest nowy system, jest właśnie Rzeszów i to właśnie od czwartku w stolicy regionu dzwoniąc na numer 997 teraz telefony odbierają pracownicy CPR, którzy w tej chwili obsługują również numer 112. 

W piątek system zostanie uruchomiony w Krośnie, Ustrzykach Dolnych, Brzozowie i w Jaśle. – W kolejnych dniach będą do niego włączane następne miasta i powiaty naszego województwa – poinformowała KWP w Rzeszowie.  

Policyjny numer 997 będzie nadal działał. Dyżurni policji będą otrzymywali z CPR tylko te zgłoszenia, z których wynika, że zagrożone jest życie, zdrowie, mienie, bezpieczeństwo lub porządek publiczny. Dyżurny na podstawie otrzymanych drogą elektroniczną informacji, podejmie decyzję o dalszych czynnościach, w tym o wysłaniu policyjnych patroli.

Policja twierdzi, że zmiana obsługi numeru 997 sprawi, że będzie możliwe jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb. Ma to odciążyć dyspozytorów służb ratunkowych. Policja przekonuje, że przełączenie numeru 997 do CPR wyeliminuje także niezasadnie i fałszywe zgłoszenia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.