Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Sporych utrudnień muszą się spodziewać pasażerowie, korzystający z pociągów w Rzeszowie. Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywał do 14 grudnia.

W niedzielę, 20 października zostanie wprowadzona ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów. Do 14 grudnia zmieni się rozkład jazdy pociągów PolRegio, uruchamianych przez Przewozy Regionalne.

– Zmiana podyktowana jest potrzebą dostosowania się do harmonogramu prac remontowo-inwestycyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej – Polskie Linie Kolejowe – poinformował nas Jan Andrzej Prawelski z podkarpackiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Przypominamy o trwającej od wielu miesięcy modernizacji stacji kolejowej Rzeszów Główny. Mała przepustowość stacji powoduje spore utrudnienia w ruchu pociągów. Dla niektórych połączeń w kierunku do i z Jasła zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Rzeszów Gł. – Rzeszów Staroniwa – Rzeszów Gł.

Miejscem postoju dla busów jest plac przed dworcem PKP.

Trwają także prace modernizacyjne na linii 68 i w związku z zamknięciem torowym odcinka Wilkołaz – Niedrzwica od 20 października do 7 listopada będzie wprowadzona dla tego odcinka zastępcza komunikacja autobusowa dla następujących pociągów:

– 32604/5 relacji Rzeszów-Lublin,

– 22609 relacji Lublin – Stalowa Wola Południe

Miejsca postoju BUS:

– Wilkołaz – podjazd przed dworcem PKP,

– Wilkołaz Wieś – przystanek autobusowy Wilkołaz przy sklepie „Lewiatan”(DK 19),

– Leśniczówka – podjazd przy przystanku osobowym

– Niedrzwica Kościelna – podjazd przy szkole ul. Lipowa

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Niedrzwica – podjazd przed dworcem PKP.

Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu całodobowej infolinii Przewozów Regionalnych: 703 20 20 20. Z dokładnych rozkładem jazdy pociągów po korekcie na poszczególnych odcinkach możecie się zapoznać poniżej:

– Rzeszów – Przemyśl – TUTAJ

– Rzeszów – Tarnów – TUTAJ

– Rzeszów – Jasło – TUTAJ

– Rzeszów – Lublin – TUTAJ

– Jarosław – Horyniec – TUTAJ 

– Przeworsk – Stalowa Wola – TUTAJ 

– Jasło – Komańcza – TUTAJ

Przypominamy także, że od 15 grudnia zmieni się rozkład jazdy w całej Polsce. Jedną z nowości dla pasażerów korzystających z pociągów w Rzeszowie będą m.in. połączenia do czeskiej Ostrawy i austriackiego Grazu przez Wiedeń. Więcej informacji – TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama