Fot. Grzegorz Bukała / Boogeepic
Reklama

64 filmy z 31 krajów znalazły się w programie 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Kinolub. 9 czerwca festiwal rusza w Rzeszowie. 

Kinolub to festiwal z najlepszymi filmami dla młodej widowni. W tegorocznym programie znalazły się 64 filmy z 31 krajów. Wśród nich są historie pokazujące życie, pasje i marzenia dzieci z najdalszych zakątków świata, m.in. z Indii, Brazylii, Meksyku czy Libanu.

– To wartościowe i ambitne produkcje, których brakuje w tradycyjnym repertuarze kinowym czy telewizyjnym. Wśród nich są fabuły, animacje i dokumenty pokazujące życie, pasje i marzenia młodych ludzi oraz poruszające ważne i trudne tematy – zachęcają do udziału organizatorzy festiwalu, którego poprzednie edycje zgromadziły już ponad 50 tys. widzów.

Festiwal rozpocznie się w Rzeszowie, gdzie będzie można zobaczyć wszystkie produkcje znajdujące się w programie. Każdej projekcji towarzyszyć będzie dyskusja. Do Rzeszowa przyjadą także twórcy i aktorzy kilku filmów.

Festiwalowe filmy będziecie mogli zobaczyć w Wojewódzkim Domu Kultury, Rzeszowskich Piwnicach, Kinie za Rogiem oraz Muzeum Dobranocek. Szczegółowy harmonogram projekcji znajdziecie na stronie: kinolub.pl. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

Najlepsze filmy wybierze i nagrodzi jury, składające się z filmowców i ludzi kultury oraz jury dziecięce i młodzieżowe.

Nowością tegorocznego festiwalu jest gra miejska, której scenariusz powstał na podstawie książek dwóch szwedzkich autorów: Andersa Sparringi i Pera Gustavsona.

Sparring napisał też scenariusz do filmu „Rodzina Obrabków i sprawa Gliny”, którego premierowy pokaz odbędzie się w niedzielę w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżysera Leifem Lindblomem.

W kolejnych dniach część festiwalowych filmów będzie można zobaczyć także w: Jarosławiu, Jaśliskach, Lubaczowie, Zatwarnicy, Kielcach, Krakowie, Pińczowie, Skoczowie, Sławkowie i Janowie Lubelskim.

Tegoroczna edycja Kinolub będzie dostępna także na stronie: www.laboratoriumfilmowe.pl. Rejestracja i korzystanie z serwisu będzie bezpłatne do 24 czerwca. 

PAP, RzN

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama