Od dzisiaj (3 kwietnia) do poniedziałku wielkanocnego podkarpaccy policjanci będą prowadzić akcję „Wielkanoc 2015”. Nie będzie pobłażliwości dla piratów drogowych.

Policjanci będą szczególnie nadzorować drogi województwa. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie twierdzi, że akcja funkcjonariuszy ma zapewnić maksimum bezpieczeństwa pieszym i kierowcom, podczas wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi.

Celem akcji jest również zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz maksymalne podniesienie płynności ruchu.

Do poniedziałku wielkanocnego policjanci będą też monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne:

– nieprawidłowe wyprzedzanie

– omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych

– przekraczanie dopuszczalnej prędkości

– nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa

Policjanci baczną uwagę będą zwracać również na trzeźwość kierowców. KWP przypomina, że obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton:

– w sobotę (4 kwietnia), od godz. 18:00 do godz. 22:00

– w niedzielę (5 kwietnia), od godz. 8:00 do godz. 22:00

– w poniedziałek (6 kwietnia), od godz. 8:00 do godz. 22:00

– Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne i z jak najmniejszą ilością zdarzeń – informuje KWP.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama