Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu kadr z filmu "Nomadland"
Reklama

W piątek (28 maja) działalność wznowią wszystkie kina sieci Multikino. W repertuarze kilkanaście tytułów filmowych, w tym aż siedem premier, m.in. „Cruella” i „Krudowie 2: nowa era” oraz przedpremierowo „Godzilla vs. Kong”.

Od 28 maja widzowie będą mogli zobaczyć na wielkim ekranie nagradzane Oscarami „Nomadland” i film „Ojciec” z Anthonym Hopkinsem w roli głównej, polską komedię romantyczną „Druga połowa” z Maciejem Musiałem i Cezarym Pazurą, hollywoodzkie megaprodukcje takie jak „Godzilla vs. Kong” i „Mortal Kombat”.

Z okazji Dnia Dziecka Multikino przygotowało liczne propozycje dla całych rodzin: animację „Co w duszy gra”, „Krudowie 2: nowa era”, „Psy i koty 3: Łapa w łapę” i produkcję „Cruella” z rewelacyjną Emmą Stone w roli głównej. Natomiast fani piłki nożnej już 29 maja w wybranych kinach będą mogli obejrzeć na wielkim ekranie finał Ligi Mistrzów.

– Mamy nadzieję, że widzowie – stęsknieni za rozrywką na wielkim ekranie – licznie odwiedzą nasze sale, zwłaszcza, że dołożyliśmy wszelkich starań by podczas wizyty w kinie czuli się bezpiecznie – mówi Paweł Świst, prezes Multikino.

Po ponownym otwarciu sieci Multikino w sali kinowej będzie mogło być zajętych 50 procent miejsc, a o zachowanie dystansu między widzami automatycznie zadba system biletowy. We foyer kin oraz w toaletach umieszczone będą stacje do dezynfekcji rąk, a w salach kinowych regularnie dezynfekowane będą punkty częstego styku.

Obsługa multipleksów zostanie wyposażona w maseczki. Ponadto, Multikino będzie posiadało specjalne oznakowania graficzne ułatwiające zachowanie dystansu między klientami w kolejkach do kas oraz materiały informacyjne przypominające o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa i higieny.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zgodnie z wytycznymi widzowie na terenie kina powinni nosić maseczkę oraz zajmować na sali kinowej miejsca wyznaczone na bilecie.

– W każdym miejscu publicznym należy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego, natomiast jak pokazują analizy od początku pandemii, mimo ponad 100 milionów wizyt w kinach na całym świecie, nie stwierdzono żadnego ogniska koronawirusa – twierdzi lek. Łukasz Durajski, ekspert kampanii edukacyjnej Bezpieczny powrót do Multikina. 

Bilety na premierowe seanse są dostępne na stronie www.multikino.pl oraz w aplikacji mobilnej, a od 28 maja będzie można je kupić w kasach kin, płacąc za nie m.in. kartą płatniczą, Blikiem lub telefonem.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama