Reklama

Więcej funkcjonariuszy, więcej radiowozów i policyjnych motocykli będzie na podkarpackich drogach w ciągu trzech dni policyjnej akcji „Sierpniowy Weekend”. Od piątku do niedzieli będą wzmożone kontrole.

Policjanci w tych dniach spodziewają się zwiększonego ruchu na drogach regionu. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zapewnia, że od 14 do 16 sierpnia najważniejszym zadaniem policjantów ruchu drogowego i prewencji będzie pomaganie kierowcom i pieszym.

– Funkcjonariusze zadbają o to, by minimalizować zatory, rozładowywać komunikacyjne korki. W razie potrzeby policjanci ręcznie kierować będą ruchem na drodze czy skrzyżowaniu – informuje KWP w Rzeszowie.

Policjanci konsekwentnie reagować będą na wykroczenia, szczególnie te, które najczęściej są przyczyną wypadków:

– przekraczanie dozwolonej prędkości

– wymuszanie pierwszeństwa przejazdu

– wymuszanie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych

– wyprzedzanie wbrew regułom ruchu drogowego

Policja przypomina o zasadach bezpiecznego podróżowania. Wszyscy w pojeździe – kierowca i pasażerowie muszą zapinać pasy bezpieczeństwa. Dzieci należy przewozić w fotelikach albo na podstawkach. Trzeba właściwie rozmieścić i przymocować bagaż w samochodzie.

– Gdy panują wysokie temperatury, a wybieramy się w daleką podróż, pamiętajmy o zaplanowaniu postojów i zabraniu w podróż zapasów wody – doradza KWP.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: