Z częstszymi kontrolami muszą się od dzisiaj liczyć kierowcy na podkarpackich drogach. Policja rozpoczyna akcję „Ostatni weekend wakacji – 2015”, która potrwa do niedzieli.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie poinformowała, że przez najbliższe trzy dni policjanci skupiać się będą głównie na ułatwianiu ruchu pojazdów na głównych węzłach komunikacyjnych województwa oraz głównych drogach wylotowych z aglomeracji miejskich.

Stanowcze interwencje

Policjanci zdecydowanie będą reagować na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania poruszającej się wolniej kolumny pojazdów. KWP zapowiada także stanowcze interwencje wobec uczestników ruchu, którzy popełniają takie wykroczenia, które są najczęstszą przyczyną wypadków, czyli:

– nadmierną prędkość, brawurową jazdę

– nieprawidłowe wyprzedzanie

– nieustąpienie pierwszeństwa

– kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– jazdę bez pasów bezpieczeństwa

– rozmawianie przez telefon komórkowy podczas jazdy

– przejeżdżanie na czerwonym świetle

– Zadbajmy wszyscy, aby ten ostatni weekend wakacji był bezpieczny – apeluje KWP w Rzeszowie.

Mniej wypadków niż rok temu

Ze wstępnych danych podkarpackiej policji wynika, że na drogach naszego województwa podczas tegorocznych wakacji (dane do 28 sierpnia) zanotowano duży spadek zarówno liczby wypadków, osób rannych, jak i ofiar śmiertelnych tych zdarzeń.

Do 28 sierpnia na podkarpackich drogach doszło do 251 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 327 zostało rannych. Rok temu było 338 wypadków. Zginęły wtedy 24 osoby, a 424 zostały ranne.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama