Zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Nawet 33 stopnie C mogą się pojawić od poniedziałku 10 czerwca na termometrach. Upałów w Rzeszowie należy się spodziewać do soboty.

Ostrzeżenia drugiego stopnia o upałach wydało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie. Z komunikatu meteorologów wynika, że od poniedziałku 10 czerwca od godz. 12:00 do środy 12 czerwca do 20:00 temperatura w ciągu dnia może wynieść od 30 do 33 st. C. W nocy minimalna temperatura wyniesie od 17 do 20 st. C.  

Ostrzeżenia o upałach dotyczy miast: Rzeszów, Tarnobrzeg i Przemyśl oraz powiatów: rzeszowskiego, brzozowskiego, dębickiego, jarosławskiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, przemyskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowski, stalowowolskiego, strzyżowskiego i tarnobrzeskiego.

Meteorolodzy przewidują, że fala upałów może się zatrzymać w czwartek, ale prawdopodobnie powtórzy się także w piątek i sobotę. Mieszkańcy Rzeszowa orzeźwienia mogą szukać na uruchomionych już 25 maja basenach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Pułaskiego i 8 czerwca rzeszowskiej Żwirowni przy ul. Kwiatkowskiego

Ochłodę zagwarantuje również kurtyna wodna na rzeszowskim Rynku.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama