Zdjęcie: Pixabay

16 osób stanie przed sądem to, że w poniedziałek w Dębicy złamały zakaz ćwiczeń na siłowni w związku obowiązującą narodową kwarantanną. 

Narodowa kwarantanna rozpoczęła się 28 grudnia i potrwa do 17 stycznia 2021 roku. W tym czasie zamknięte są m.in. galerie handlowe, stoki narciarskie i hotele.

Zakaz dotyczy także siłowni, które są zamknięte od dawna, ale tym razem rząd postanowił ukrócić próby obchodzenia dotychczasowego prawa. Siłownie organizowały fikcyjne zawody, a uczestnicy rzekomo brali udział w przygotowaniach do tych zawodów. 

Od poniedziałku z siłowni mogą korzystać tylko członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych, amatorzy mają zakaz wstępu. Mimo tego, w poniedziałek na Podkarpaciu ten zakaz złamano – w Dębicy. Jedna z tamtejszych siłowni działała. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Podczas kontroli policjanci zastali w lokalu jedną osobę z obsługi i 15 ćwiczących osób. Wszyscy zostali wylegitymowani. Wobec nich prowadzone będą czynności wyjaśniające o wykroczenie – poinformowała podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji. 

Policjanci wyślą notatki służbowe do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, która może nałożyć na amatorów ćwiczeń wysokie kary pieniężne – do 30 tys. zł. Do sądu wobec wszystkich 16 osób zostaną także skierowane wnioski o ukaranie za popełnione wykroczenie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl  

Reklama