Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Od poniedziałku (14 grudnia) wraca pozaszkolny rozkład jazdy dla linii: 0A, 0B, 18 i 19. To efekt wzrostu pasażerów.  

2 listopada Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadził ostre cięcia w kursowaniu autobusów obsługiwanych przez MPK. Były one spowodowane drugą falą pandemii koronawirusa i decyzjami rządu, m.in. o wprowadzeniu zdalnej nauki w szkołach i na uczelniach wyższych. 

W ramach cięć “oberwały” także najpopularniejsze linie: 0A, 0B, 18 i 19. Zmniejszono na nich w dni robocze kursy w godz. 4:30-6:00 i 18:00-24:00. Wydłużono także takty (kursy naprzemienne) z 15 do 30 minut.  

Okazało się jednak, że zmniejszenie liczby kursów na tych czterech liniach spowodowało tłok w autobusach, na co na Facebooku ZTM zwrócił uwagę Tomasz. “Przywróćcie normalny tygodniowy rozkład “koła” (linia 0A i 0B – przyp. red.). Zatłoczony autobus w tych okolicznościach to nie jest dobry pomysł” – napisał.  

Na tę uwagę postanowił zareagować ZTM. Od 14 grudnia na liniach 0A, 0B, 18 i 19 zostaną przywrócone przywrócone kursy z rozkładu roboczego, pozaszkolnego. Nie będzie tylko kursów oznaczonych literką „s” – kursuje w dni nauki szkolnej. 

– Decyzja została podjęta w związku z odnotowaniem wzrostu ilości pasażerów korzystających z autobusów linii 0A, 0B, 18 i 19 – przekazuje ZTM.  

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama