Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie podkreśla: nasi funkcjonariusze stanowczo będą egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia.

Od soboty (20 marca) w całym kraju wprowadzono lockdown. Do 9 kwietnia będą zamknięte hotele, w ograniczonym zakresie działają galerie handlowe, nieczynne są teatry, muzea i galerie sztuki, kina, baseny, sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, stoki narciarskie, kluby fitness i siłownie. 

W całym kraju policja sprawdza, czy covidowe ograniczenia są przestrzegane. Także na Podkarpaciu. – Funkcjonariusze będą stanowczo egzekwować wprowadzone przepisy, aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa – zapowiada podkom. Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Policjanci codzienie będą sprawdzać, czy mieszkańcy Podkarpacia respektują obowiązujące zasady i czy się do nich stosują. – Osoby nieprzestrzegające obostrzeń muszą liczyć się z konsekwencjami – ostrzegają funkcjonariusze. 

– Każda sprawa jest traktowana indywidualnie i to policjant decyduje o tym, czy dana interwencja zakończy się pouczeniem, mandatem czy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu – wyjaśnia podkom. Kopeć. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policja zapowiada, że w sytuacjach uporczywego lekceważenia przepisów powiadomi także służby sanitarne, które mogą nakładać wysokie kary pieniężne – do 30 tys. zł. Policja twierdzi, że w jej działaniach nie chodzi o ilość wystawionych mandatów, czy skierowanych wniosków o ukaranie do sądu, a przede wszystkim o odpowiedzialne zachowanie.

– Obowiązujące ograniczenia oraz nakazy, mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem – podkreśla podkom. Dominika Kopeć. 

Podkarpacka policja apeluje o postępowanie zgodnie z obowiązującym prawem, przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowywaniu odpowiednich odległości oraz o stosowanie się do wszelkich zaleceń i ograniczeń.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama