Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Od soboty (3 lipca) będzie można podziwiać pokazy fontanny multimedialnej przy alei Lubomirskich w Rzeszowie. Na razie pokazów specjalnych nie będzie. 

Od soboty będą trzy pokazy dziennie: o godz. 13:00 (kompilacja utworów z bajek dla dzieci), 17:00 (m.in. Set Fire to the Rain – Adele, Uptown Funk – Mark Roson, Bruno Mars, Moves Like Jegger – Maroon 5) i 21:00 (m.in. Depeche Mode – Policy of Truth, Muse – Panic Station, Coldplay – Princess of China). 

Na uruchomienie pokazów specjalnych miasto na razie się nie zdecydowało. – Jeszcze trzeba się uzbroić w cierpliwość – kilka, kilkanaście dni – wyjaśnia Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. Ratusz twierdzi, że jest przygotowany na uruchomienie pokazów specjalnych, wybrał już firmę, która je obsłuży. 

Zwłoka w uruchomieniu pokazów specjalnych, które w poprzednich latach przyciągały największą publiczność, jest spowodowana obowiązującymi w dalszym ciągu obostrzeniami covidowymi i ograniczeniami w organizowaniu imprez z dużą ilością osób. – Sprawdzamy, jak inne miasta z tym sobie radzą. Są wstrzemięźliwe – twierdzą urzędnicy. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Pokazy specjalne sprawiają, że w jednym miejscu jest bardzo dużo osób. Nie chcemy robić selekcji na osoby zaszczepione i niezaszczepione. Nie będziemy stawiać barierek, tak jak to zrobiliśmy podczas Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury. Być może wkrótce dojdzie do złagodzenia obostrzeń – mówi Artur Gernand.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama