Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Oscypek, ser kozi i alpejski, miód, a do tego nalewka lub grzane wino, a na deser, anioły, stroiki, bombki i ozdoby świąteczne – tak zapowiada się tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Rzeszowie.

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie częścią Świątecznego Miasteczka, które zostanie otwarte już w najbliższą sobotę (8 grudnia).

Wioska św. Mikołaja, fireshow, Wigilia Miejska, czy koncert zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 13-letniej Roksany Węgiel z Jasła – to jedne z wielu atrakcji, z których w na rzeszowskim Rynku będzie można korzystać do 21 grudnia. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Na corocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym będzie 15 domków, w których znajdziemy świąteczne smakołyki, rozgrzewające alkohole oraz piękne wyroby rękodzielnicze. Jarmark na Rynku będzie czynny codziennie od 12:00 do 20:00 do 21 grudnia. 

A na co konkretnie będziemy mogli liczyć w tym roku? W jednym z domków zapachnie Zakopanem, ponieważ znajdziemy tam oscypki, sery korycińskie, serwatkowe, alpejskie, a także obwarzanki i cebularze lubelskie.

W następnym będą na nas czekać napoje rozgrzewające, czyli regionalne nalewki tradycyjne, m.in. żurawinówka biłgorajska, nalewka porzeczkowa, czy borówkowa.

Łasuchy takie, jak Kubuś Puchatek, swoje łapki będą mogli wyciągnąć w kierunku stoiska na którym znajdą się słoiki miodu w formie prezentów, miodowy pyłek pszczeli, a także produkty pszczele takie, jak świece czy propolis.

Oleje tłoczone na zimno, maki bezglutenowe, poduszki z łusek gryki, a do tego grzaniec i ciepłe potrawy – to znajdziemy na kolejnych z piętnastu domkach.

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego nie może zabraknąć także wyrobów rękodzielniczych – ceramicznych aniołów i zwierząt oraz szytych z materiału lal, aniołków, poduch, toreb oraz obrazków z widokiem Rzeszowa.

Eleganckie kobiety z pewnością będą zachwycone ręcznie wykonaną biżuterią. A jak dokupią do tego ozdoby świąteczne, kwiaty doniczkowe i zabawi robione na szydełku  – to już pełnia szczęścia gwarantowana.

Jeśli chodzi o wyroby rękodzielnicze, to w świątecznych domkach znajdziemy także dzieła z wikliny, papieru oraz ozdoby na choinkę, łapacze snów, ręcznie wyrabiane swetry, ozdoby do włosów, kapelusze czy magnesy.

Jak Jarmark Bożonarodzeniowy, to nie może zabraknąć także  stroików świątecznych, wianków sztucznych i żywych, ozdób świątecznych, skarpet bożonarodzeniowych, serwet oraz szklanych baniek, rzeźb i ikon. Podczas Jarmarku kupimy także choinki.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. Dziękuję za wyjaśnienia geniusze interpretacji – akurat zapisy o “Rynku” pojawiły się w artykule dopiero kilka godzin po moim poście…

  2. “to jedne z wielu atrakcji, z których w na rzeszowskim Rynku będzie można korzystać do 21 grudnia” Czytać to już w przedszkolu dzieci potrafią…

  3. Sam kup słownik mości polonisto: zdanie z małej litery, a maki to nie kwiatki lecz rośliny.

    Swoją drogą artykuł OK, ale zabrakło podstawowej informacji – gdzie będzie działał ten jarmark?

  4. czym są bezglutenowe maki? To chyba jakaś nowa odmiana tych polnych kwiatków… I trzeba będzie ich szukać “na domkach”? Czyli wspinać się na dach czy jak?
    Chętnie dowiem się też czegoś więcej o zabawiach (zabawi robione na szydełku – to brzmi ezgotycznie!).
    A szanownej redakcji pod choinkę polecam zakup słowników poprawnej polszczyzny.

Comments are closed.