Reklama

Na podkarpackich drogach w tych dniach będzie więcej policjantów. Pojawią się na motocyklach, a także radiowozy wyposażone w wideorejestratory.

W środę podkarpaccy policjanci zaczynają akcję pod kryptonimem „Boże Ciało 2015”. Będzie trwała do niedzieli 7 czerwca. Policja zapewnia, że jej głównym celem jest troska o bezpieczeństwo podróżujących drogami Podkarpacia.

Jednym z zadań policjantów będzie ułatwienie ruchu pojazdów na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby funkcjonariusze ręcznie pokierują ruchem, wyznaczą objazdy i poinformują kierowców o ewentualnych utrudnieniach. Policjanci radzą, by wybierając się w dłuższą drogę sprawdzić, czy trasy nie skomplikują np. prace remontowe.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zapowiada, że funkcjonariusze będą stanowczo reagować wobec kierujących, którzy popełnią wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków.

– Ze zdecydowaną reakcją spotkają się przypadki nieprawidłowego wyprzedzania poruszającej się wolniej kolumny pojazdów, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu czy nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. Wzmożone kontrole dotyczyć będą również stanu trzeźwości kierujących – zapowiada KWP.

Na drogach pojawią się policjanci na motocyklach, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno oznakowane jak i nieoznakowane. Funkcjonariusze używać będą też ręcznych mierników prędkości.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: