Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Pogrzeb Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, odbędzie się w sobotę (19 stycznia). Zaplanowane na ten dzień 665. urodziny Rzeszowa zostaną przełożone.

Po śmieci Pawła Adamowicza, Andrzej Duda, prezydent RP, ogłosił, że dzień pogrzeb prezydenta Gdańska będzie dniem żałoby narodowej. We wtorek w ciągu dnia Polska Agencja Prasowa, powołując się na nieoficjalne źródła, poinformowała, że pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę (19 stycznia) w Gdańsku.

– Czekamy na oficjalne potwierdzenie tej informacji. Niezależnie jednak od daty pogrzebu, w uroczystościach weźmie udział prezydent Tadeusz Ferenc – informowała Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Wieczorem Urząd Miasta w Gdańsku potwierdził, że pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w najbliższą sobotę. To oznacza, że zaplanowana ten dzień uroczystość 665-lecia urodzin Rzeszowa będzie przełożona. Dzień pogrzebu prezydenta Gdańska będzie też dniem żałoby narodowej. Nową datę obchodów 665. urodzin Rzeszowa wyznaczono na 27 stycznia. 

Rzeszów po tragedii w Gdańsku łączy się w bólu z jego mieszkańcami. Do połowy opuszczono flagi na budynkach urzędu miasta. Flagi obwieszono czarną wstążką. We wtorek Tadeusz Ferenc wystosował także list kondolencyjny do rodziny Pawła Adamowicza oraz mieszkańców Gdańska.

Od środy do piątku w ratuszu na półpiętrze będzie także wystawiona księga kondolencyjna, do której mieszkańcy będą mogli się wpisać od godz. 7:30 do 18:00. W poniedziałek na Rynku mieszkańcy zapalili znicze upamiętniające Pawła Adamowicza. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama