Zdjęcie: Pixabay

Od 3 kwietnia 2024 roku z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce będzie można polecieć do Hiszpanii. Połączenie do Alicante uruchomi Ryanair.

Boeingi 737-800 Ryanaira latać będą do Alicante dwa razy w tygodniu. W środy samoloty z Hiszpanii startować będą o 6:00, w Rzeszowie wylądują o 9:20, by po 25-minutowym postoju polecieć znów do Alicante, gdzie mają się znaleźć o 13:10.

Natomiast w soboty maszyny irlandzkiego przewoźnika wystartują z portu Alicante-Elche o godz. 6:05 i w Jasionce pojawią się o 9:25. W drogę powrotną ruszą 25 minut później, w Hiszpanii wylądują o 11:15.

Lotnisko Alicante-Elche znajduje się 8 km od centrum Alicante i 133 km na południe od centrum Walencji, do obu tych miast dogodnie można dostać się autobusem. Średni czas podróży do centrum wynosi około 15 minut, a w godzinach szczytu do 30 minut

Okolice Alicante to doskonałe miejsce na wypoczynek na plażach Costa Blanca, albo miejsce wypadowe do zwiedzania całego wschodniego wybrzeża mówi Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

Alicante jest najbardziej słonecznym miastem w Europie. Słońce tam świeci średnio przez 349,3 godziny miesięcznie. Statystycznie promienie słoneczne ogrzewają ulice Alicante codziennie przez niemal połowę doby. Średnia, roczna temperatura wynosi 18 st. C. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Alicante to niewielkie miasto na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Z jednej strony otulone jest Morzem Śródziemnym, natomiast z drugiej góruje nad nim wzniesienie Benacantil o wysokości 220 m n. p. m. Miasto słynie z przepięknej, niezawodnej pogody. 

Więcej lotów w okresie świąt 

Port Lotniczy w Jasionce jednocześnie poinformował, że Ryanair w okresie świąteczno-noworocznym, czyli od 19 grudnia do 4 stycznia, uruchomi dodatkowe rejsy do Dublina, East Midlands i Manchesteru (po sześć) i Bristolu (trzy więcej).

Od kwietnia 2024 r. irlandzką linią będzie nożna też polecieć do Zadaru (Chorwacja). 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama