Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Pasażerowie Polregio zdezorientowani. Twierdzą, że przewoźnik od września na Podkarpaciu po cichu podnosi ceny biletów. Spółka twierdzi, że to błąd systemu. 

Pan Mariusz, Czytelnik Rzeszów News, codziennie jeździ pociągiem do pracy. Od 3 września wchodzi w życie zmieniony rozkład jazdy pociągów. Na odcinku Sędziszów Małopolski – Rzeszów Główny będą trzy dodatkowe stacje.

Kto sfinansuje stacje?

– Bilet jednorazowy do tej pory kosztował 9,50 zł, a od września w aplikacji Koleo jest już pokazywany za 12,10 zł. To blisko 30-procentowa podwyżka – sygnalizuje nam pan Mariusz. Dzwonił na kolejową infolinię, ale niczego się nie dowiedział. 

– Czy kolej zamierza poinformować ludzi o planowanej tak wysokiej podwyżce, czy dopiero we wrześniu w pociągu się ludzie dowiedzą, że muszą zapłacić więcej? – zastanawia się nasz Czytelnik. 

– Dodatkowe stacje miały uatrakcyjnić połączenia do strefy ekonomicznej Dworzysko, a teraz się okazuje, że za budowę nowych stacji muszą zapłacić pasażerowie – uważa pan Mariusz. 

Aplikacje wyświetliły mu też informacje, że od 4 września cena biletu miesięcznego z Rzeszowa do Sędziszowa Młp. wzrośnie z 225 do 288,40 zł. – Nawet inflacja nie jest tak wysoka. Wiele osób już zaczyna szukać innego środka transportu – dodaje mężczyzna.

Polregio przeprasza 

Jan Marszałek, naczelnik działu ds. handlowych i ekonomicznych w rzeszowskim oddziale Polregio, twierdzi, że w systemach sprzedaży spółki, przy wprowadzaniu nowych przystanków od 3 września, wystąpił błąd techniczny.

Advertisement

– System zaciąga ceny z „Taryfy podstawowej”, a nie z Taryfy Podkarpackiej bardziej korzystnej cenowo. Podwyżki cen biletów od 3 września nie planujemy, przepraszamy za utrudnienia – pracujemy nad usunięciem błędu – zapewnia Jan Marszałek. 

I dodaje, że nie zmienią się także ceny biletów miesięczny. 

Obecnie w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej kursuje 98 pociągów – 26 do i z Dębicy, 28 do i z Kolbuszowej, 25 do i z Strzyżowa, 19 do i z Przeworska. W pierwszym półroczu 2023 Polregio przewiozło 2,5 mln pasażerów, w tym ponad 600 tys. w PKA.

– Wszystkie cztery kierunki PKA z Rzeszowa do Przeworska, Dębicy, Strzyżowa i Kolbuszowej cieszą się wysokim zainteresowaniem – twierdzi Marszałek. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama