We wtorek rano podkarpaccy policjanci rozpoczną akcję „Boże Narodzenie 2013”. Będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących drogami Podkarpacia. Akcja zakończy się w czwartek (26 grudnia).

„Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Aby spotkać się z rodziną przy wigilijnym stole często pokonujemy wiele kilometrów. Policyjne doświadczenia wskazują, że jest to także okres wzmożonego ruchu na drogach, dlatego policjanci jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Działania „Boże Narodzenie 2013” potrwają od 24 do 26 grudnia” – poinformowała w komunikacie Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Cel działań od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień policjanci kierują samochody na objazdy, a w razie potrzeby ręcznie kierują ruchem.

Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracają na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:

– przekraczanie dopuszczalnej prędkości

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu

– niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa

– nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

W czasie policyjnej akcji na drogach Podkarpacia pracują również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, a podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości kierowców. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama