Kierowcy samochodów dostawczych i ciężarowych wjeżdżający do Rzeszowa od najbliższego wtorku (25 października) będą poddani badaniom ankietowym. Ankieterom towarzyszyć będą policjanci.

Ankiety wśród kierowców to część prowadzonych od początku października badań ruchu na rzeszowskich drogach. Miasto przygotowuje się do trzech dużych projektów drogowych, które muszą być podparte aktualnymi wynikami ruchu. Ratusz chce zdobyć ok. 500 mln zł z Unii Europejskiej na inwestycje drogowe.

Od kilku tygodni ankieterzy z firm Collect Consulting i Invest Consulting na zlecenie miasta sprawdzają, z jakich środków transportu najczęściej korzystają mieszkańcy Rzeszowa. Ankiety będą przeprowadzane do końca listopada. Ankieterzy przepytają w domach ok. 5,6 tys. mieszkańców, a na rzeszowskich ulicach dotrą do tysiąca osób.

Od wtorku badania będą prowadzone na trasach wlotowych do Rzeszowa. Ankieterzy będą sprawdzać, z jakich dróg korzystają kierowcy ciężarówek i samochodów dostawczych, by wjechać do miasta, a także się z niego wydostać.

–  Chcemy w jak najbardziej wiarygodny sposób odwzorować sposób przemieszczania się mieszkańców po Rzeszowie, zdobyć model ruchu. To pozwoli dopasować inwestycje – gdzie poprawiać transport publiczny, gdzie indywidualny, gdzie np. przebudować skrzyżowania – mówił pod koniec września Mariusz Bryła, dyrektor Collect Consulting.

O szczegółach badań ruchu w Rzeszowie pisaliśmy TUTAJ.

Od wtorku ankieterom, którzy będą badać ruch na trasach wlotowych do stolicy Podkarpacia, towarzyszyć mają policjanci z rzeszowskiej drogówki. Ankiety polegać będą na bezpośrednim wywiadzie z kierowcą. Badania zostaną przeprowadzone przy okazji policyjnej kontroli stanu trzeźwości kierowców.

– Ponadto wszyscy kontrolowani kierowcy otrzymają ulotki informacyjne z sugerowanymi trasami tranzytowymi. W ulotkach, oprócz informacji o trasach przejazdu, znajdą się również ważne informacje dla kierowców zza granicy podróżujących przez Polskę i Rzeszów przetłumaczone w trzech językach – poinformował Adam Szeląg z rzeszowskiej policji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama