Zdjęcie: Regionalne Centrum Krwiodawstwa

W najbliższą sobotę (13 czerwca) na parkingu Centrum Handlowego Plaza Rzeszów pojawi się specjalny krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Akcja honorowego krwiodawstwa organizowana jest przez Plazę, kluby honorowych dawców krwi przy oddziale rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Partnerem akcji jest sklep sportowy Decathlon.

Do udziału w akcji, Plaza zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. Wystarczy w sobotę (13 czerwca) przyjść na parking Plazy i zgłosić się do specjalnego autobusu RCKiK. Akcja rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do 15:00.

Informację o tym, która grupa krwi w tym momencie jest potrzebna najbardziej, znaleźć można na stronie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Pamiętajcie, by zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzającym waszą tożsamość. Może być to dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.

Każda osoba, która decyduje się zostać honorowym dawcą krwi, powinna być zdrowa, wypoczęta oraz przed oddaniem zjeść lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, a także wypić około 1,5 litra płynów (woda mineralna, soki).

W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy pić alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów na minimum 24 godziny przed oddaniem krwi. Krew może oddać osoba z wagą nie mniejszą niż 50 kg.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama