„Odkryj”, „Przeżyj”, „Doświadcz”. Tak lotnisko promuje Rzeszów i Podkarpacie [VIDEO]

Reklama

Zobacz, jak Rzeszów i Podkarpacie są promowane przez Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. W całym projekcie udział wzięło 48 aktorów.

 

Zdjęcia: agencja reklamowa Bogaczewicz 

Trzy spoty wyprodukowała agencja Bogaczewicz. Na rzecz kampanii „Podkarpackie – odkryj, doświadcz, przeżyj” powstały filmy promujące potencjał inwestycyjny Rzeszowa, turystykę w Dolinie Wisły i Sanu oraz zachwycające tereny podkarpackiej części Roztocza.

„Odkryj”

Film „Odkryj” przedstawia atuty Rzeszowa i okolic, jego walory lokalizacyjne, inwestycyjne, edukacyjne oraz wypoczynkowe. Materiał ukazuje zaplecze komunikacyjne miasta: łącznik drogi S19 i A4, Port Lotniczy w Jasionce, czy międzynarodowa magistrala kolejowa E40.

Dodatkowo prezentuje miejsce dla inwestorów, czyli Dolinę Lotniczą. Spot promuje Rzeszów jako miejsce rozwoju gospodarczego i nowoczesnych technologii, gdzie na dowód wskazuje Parki Naukowo-Technologiczne: Aeropolis i Rzeszów Dworzysko.

Rzeszów to także miejsce do spotkań biznesowych, przykładem są VIP Room na lotnisku w Jasionce, czy G2A Arena. Miasto może pochwalić się szeroką ofertą usług biznesowych, np. Clarson Wagonlit Travel i Deloitte.

W filmie wymieniono zarówno tereny zielone, jak i obiekty rekreacyjne na mapie Rzeszowa i okolic: miejskie kąpielisko Żwirownia, bulwary nad Wisłokiem i Muzeum-Zamek w Łańcucie.

Bazy hotelowa i gastronomiczna to Grand Hotel Boutique, restauracja Folk w hotelu Bristol i hotelu Blue Diamond w Trzebownisku. Nie zabrakło prezentacji placówek edukacyjnych, głównie uczelni wyższych: Politechniki Rzeszowskiej oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego.

„Przeżyj”

Film „Przeżyj” zaś promuje turystykę Doliny Wisły i Sanu. Pośród zapierających dech widoków można np. uprawiać tam kolarstwo, jeździć konno, popływać galarami w malowniczym Ulanowie lub polatać szybowcami w Aeroklubie Ziemi Jarosławskiej.

W sentymentalną podróż po pozostałościach dawnej kultury szlacheckiej czy dworskiej zabiorą widza takie miejsca jak zamki w Krasiczynie, Dubiecku, Przemyślu, Załużu czy Pałac w Sieniawie.

W filmie są miejsca, które w szczególny sposób pielęgnują pamięć po dawnych mieszkańcach tych terenów. Możemy zobaczyć Muzeum Budownictwa Ludowego oraz Muzeum Historyczne w Sanoku, a także jeden z fortów w Twierdzy Przemyśl.

Bogate walory przyrodnicze i krajobrazowe można podziwiać na terenie Dolinie Wisły i Sanu w rezerwacie Krępak, Arboretum w Bolestraszycach czy na Pogórzu Przemyskim. Lokalne produkty kulinarne można skosztować, np. w restauracji Cuda Wianki w Przemyślu.

„Doświadcz”

Film promujący turystykę rodzinną „Doświadcz” obejmuje zachwycające tereny podkarpackiej części Roztocza. Przedstawia on takie miejsca jak malowniczy teren obok nieistniejącej już wsi Dahany, zawiłą rzekę Tanew i ukryte w lesie Kamienie Kultu Słońca.

Ponadto w filmie są miejsca na weekendowe zwiedzanie – Kresowa Osada dla miłośników sztuki ludowej, niesamowity Pałac Łosiów w Narolu oraz miejsce relaksu, czyli Wodospad w Starym Bruśnie. W Rudzie Różanieckiej jest kompleks Dębowy Dwór położony na wodzie.

Ponadto w filmie są miejsca stworzone do turystyki – pełen dzikiej natury Rezerwat Bukowy Las czy Aleja Lipowa w Hucie Kryształowej. Znane wśród kuracjuszy są Park Zdrojowy w Horyńcu Zdroju, Uzdrowisko oraz zalew w Horyńcu. 

W całym projekcie udział wzięło 48 aktorów, a jego realizacja zajęła 13 dni zdjęciowych. Filmy wyświetlane będzie na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Filmy powstały w wersji polskiej i angielskiej. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama