Reklama

Wiele osób zastanawia się, jaki warto kupić odkurzacz do domu. Postawić na lekki i wygodny w manewrowaniu odkurzacz pionowy czy może wybrać nowoczesny robot sprzątający? Oba te odkurzacze są bardzo funkcjonalne, ale nie sprawdzą się we wszystkich mieszkaniach, dlatego wielu konsumentów decyduje się na tradycyjne rozwiązanie, czyli odkurzacz workowy. Jednym z polecanych aktualnie modeli jest odkurzacz workowy Amica VM 2061, który można kupić w promocyjnej cenie w Max Elektro.

Odkurzacz workowy – co to jest i jak działa?

Spośród wszystkich dostępnych na rynku odkurzaczy, najbardziej znany jest model workowy. Taki odkurzacz ma zamontowany w obudowie worek materiałowy lub papierowy, do którego trafiają wszystkie zanieczyszczenia. Wbrew pozorom, największą zaletą takiego odkurzacza są właśnie worki, ponieważ ograniczają one konieczność czyszczenia urządzenia. Do tego skutecznie odseparowują nas od kurzu, dlatego polecane są przede wszystkim dla osób, które cierpią na alergie.

Jak działa taki odkurzacz workowy? Po uruchomieniu urządzenie zasysa zabrudzenia przez szczotkę. Te z kolei trafiają do worka – tam też dochodzi do ich selekcji. Zanieczyszczenia zostają oddzielone od powietrza. Następnie powietrze przepływa przez główny filtr i wydostaje się z powrotem do pomieszczenia. Natomiast zabrudzenia pozostają w worku, który wystarczy wyrzucić do kosza po zakończeniu odkurzania.

Czym może się pochwalić odkurzacz workowy Amica VM 2061?

Mimo że na rynku już kilka lat temu pojawiły się odkurzacze cyklonowe, pionowe i inteligentne roboty sprzątające, odkurzacze workowe wciąż cieszą się dużą popularnością. Jeśli właśnie zastanawiasz się nad zakupem takiego urządzenia, polecamy Ci model VM 2061 od polskiego marki Amica.

Co znajdziemy w jego wyposażeniu?
  • Silnik o dużej mocy ssania – producent zamontował w odkurzaczu silnik o mocy 900 W w klasie efektywności energetycznej B. Dzięki niemu odkurzacz bez problemu wciągnie zarówno rozsypany cukier, jak i kłęby kurzu czy zaschnięte zabrudzenia. Odkurzacz jest dostępny z regulacją mocy ssania – na jego obudowie znajduje się suwak, którym można w zależności od potrzeb zmniejszyć lub zwiększyć siłę ssania.
  • Filtr HEPA – producent zamontował w tym modelu wysokosprawny filtr HEPA 13, który jest w stanie zatrzymać do 99,95% zanieczyszczeń. Sprawia to, że odkurzacz workowy Amica VM 2061 z filtrem HEPA polecany jest dla alergików.
  • Wskaźnik zapełnienia worka – w odkurzaczach workowych należy regularnie wymieniać worki. Aby ułatwić nam to zadanie, producent wyposażył odkurzacz Amica w praktyczny wskaźnik, który poinformuje nas o konieczności wymiany worka. Jeśli w okienku pojawi się kolor czerwony, będzie to znaczyło, że musimy założyć nowy worek.
  • Ochrona silnika – odkurzacz workowy Amica VM 2061 ma dodatkowy filtr zamontowany przed silnikiem. Jego zadaniem jest ochrona silnika przed kurzem, co zwiększa żywotność urządzenia.
  • Kompaktowa konstrukcja – odkurzacz ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu manewrowanie nim po mieszkaniu jest wygodne, a samo przechowywanie nie sprawia żadnych problemów.

Dla kogo odkurzacz workowy Amica VM 2061?

Odkurzacz marki Amica jest szczególnie polecany alergikom. Dzięki temu, że producent wyposażył go w filtr HEPA 13 do pomieszczenia nie przedostają się żadne alergeny. Co więcej, filtr ten oczyszcza powietrze nawet z zanieczyszczeń, które wytwarza silnik urządzenia. Natomiast worki cechują się wysokim stopniem szczelności, dzięki czemu zgromadzone w nich zabrudzenia nie ulatniają się z powrotem do pomieszczenia. Wszystko to sprawia, że odkurzaczem Amica VM2061 mogą z powodzeniem odkurzać alergicy.

Nie oznacza to jednak, że ten odkurzacz przeznaczony jest jedynie dla osób zmagających się z alergiami. Tak naprawdę odkurzacz workowy Amica sprawdzi się w każdym domu, ponieważ jest uniwersalny.

Gdzie kupić odkurzacz Amica VM 2061?

Jeśli poszukujemy funkcjonalnego odkurzacza do 300 złotych, model Amica VM 2061 z pewnością spełni nasze potrzeby. Aktualnie dostępna jest nowa gazetka Max Elektro, w której znajdziemy ten odkurzacz w cenie 259 zł. Możemy go kupić przez stronę internetową albo w sklepie stacjonarnym Max Elektro, który ma w swojej ofercie również worki do odkurzacza.

Z racji tego, że jest to produkt z gazetki promocyjnej, objęty jest akcją „Kup w sklepie i odbierz jeszcze dziś”. Oznacza to, że odkurzacz możemy kupić w każdym z ponad 420 sklepów stacjonarnych Max Elektro – bez zamawiania i czekania na dostawę.

 

Reklama