Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 36-latkowi z Jarosławia, który ze szczególnym okrucieństwem zabił swojego psa. Policjanci dzisiaj przedstawili mężczyźnie zarzuty.

O tym, że 36-letni mieszkaniec Jarosławia nie opiekuje się należycie swoim psem i utrzymuje go w stanie rażącego zaniedbania policjanci dowiedzieli się od funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Jarosławiu. Z zawiadomienia wynikało, że pies jest wystraszony, wychudzony i dokarmiają go sąsiedzi.

Policjanci z wydziału kryminalnego, wyjaśniając okoliczności tej sprawy, pojechali na posesję właściciela psa. Funkcjonariusze nie zastali psa, a jego właściciel twierdził, że przekazał go nieznanej kobiecie. Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna zachowywał się nerwowo. Policjanci przeszukali posesję i w piwnicy „ziemiance” odnaleźli kartonowe pudło, w którym znajdował się martwy pies.

Policjanci wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną. Tuszę martwego zwierzęcia przekazano do biegłego, który ustalił przyczynę zgonu psa.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 36-latkowi. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca, działając ze szczególnym okrucieństwem, zabił 9-miesięcznego psa uderzając go wielokrotnie drewnianą pałką.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama