BHP- ubrania-robocze-Rzeszow
Zdjęcie: Bogaro BHP
Reklama

Odpowiednie ubrania zabezpieczające to niezbędny element wyposażenia pracowników wielu branż. Niestety czasami zdarza się, że wybór odzieży do pracy nie jest wcale taki prosty. Dlaczego jest ona taka istotna? Kiedy i komu przysługuje? Gdzie ją kupić w Rzeszowie? W tym artykule odpowiadamy miedzy innymi na te pytania!

Odzież robocza – dlaczego jest tak ważna i o czym pamiętać?

Głównym celem użytkowania odzieży roboczej jest zabezpieczenie pracownika przed oddziaływaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, na które jest on narażony w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Jest to możliwe ze względu na wyższą wytrzymałość odzieży zawodowej w porównaniu do tej, używanej na co dzień.

Ubrania-robocze-BHP
Zdjęcie: materiały Bogaro BHP

Odpowiednie materiały, wytrzymałe szwy i dobrze dobrana tkanina – to cechy, które pozwalają tym ubraniom skutecznie zabezpieczać pracowników. Oto kilka podstawowych rad, o których warto pamiętać podczas jej użytkowania:

wyposaż się w co najmniej dwa-trzy komplety odzieży roboczej, co sprawi, że nawet w czasie jej czyszczenia będziesz miał/a dostęp do świeżego zestawu gotowego od razu do użycia,

reaguj na zmiany zachodzące w Twojej sylwetce, wymieniając odzież, gdy ta okazuje się już za mała lub za duża,

wybieraj produkty odpowiedniej jakości, dzięki czemu będziesz mógł je dłużej użytkować.

Ponieważ wykonywane działania zawodowe mogą mieć różny charakter oraz intensywność, to także i ubrania robocze powinny być pod tym kątem odpowiednio dopasowane. Pamiętaj, że strój roboczy najczęściej użytkowany będzie przez wiele godzin, więc musi być w miarę możliwości wygodny. Chociaż tabele rozmiarowe poszczególnych producentów są zazwyczaj bardzo zbliżone, to i tak jeśli tylko mamy taką możliwość, odzież powinno się osobiście zmierzyć w sklepie.

Kiedy przysługuje odzież robocza?

Kwestie tego, w jakich sytuacjach przysługuje odzież robocza, szczegółowo regulują przepisy prawne, a konkretnie art. 237 § 1 Kodeksu Pracy. Wskazuje on, że pracodawcy są zobowiązani dostarczyć odzież i obuwie robocze jeśli:

prywatna odzież pracownika może ulec zniszczeniu lub znacznemu zabrudzeniu,

uzasadniają to względy technologiczne, sanitarne lub bezpieczeństwo i higiena pracy.

Co istotne przepisy prawne zezwalają na określenie przez pracodawcę stanowisk, na których pracownicy mogą używać własnej odzieży, o ile wyroby te spełniają wymagania pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy. W takich sytuacjach każdorazowo wymagana jest zgoda pracownika.

Podkreślmy jednak, że ze względów bhp niektóre ze stanowisk wyłączone są z takiej możliwości. Dotyczy to zwłaszcza tych, związanych z obsługą maszyn i innych urządzeń, prac powodujących intensywne brudzenie lub skażenie odzieży oraz obuwia. Z całą pewnością do tematu użytkowania odzieży roboczej zawsze należy podchodzić z najwyższą uwagą, aby zapewniać maksymalną ochronę w miejscu pracy.

 

bhp
Nowoczesną odzież roboczą w Rzeszowie znajdziesz w Bogaro BHP

Nowoczesną odzież roboczą w Rzeszowie znajdziesz w Bogaro BHP!

Obserwując aktualne trendy można zauważyć, że sytuacja, kiedy to odzież robocza wyglądała nieatrakcyjnie należą już do przeszłości. Obecnie producenci, zdając sobie sprawę z rosnących wymagań klientów nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale również stylistyki, wytwarzają odzież zawodową, którą z powodzeniem można używać również na co dzień.

Dlatego też przeglądając poszczególne katalogi wszystkich wiodących marek zauważymy, że nowoczesne ubrania robocze, prezentują się naprawdę dobrze. Na potrzeby klientów odpowiadają również poszczególni sprzedawcy, wprowadzając do swojej oferty innowacyjne ubrania pracownicze. I chociaż obecnie dostęp do asortymentu bhp jest łatwiejszy, niż kiedykolwiek przedtem, to jednak wciąż warto stawiać wyłącznie na sprawdzonych dostawców.

BHP-filtry
Zdjęcie: materiały Bogaro BHP

Takim jest z pewnością hurtownia Bogaro BHP posiadająca salony sprzedaży w Rzeszowie (ul. Okulickiego 16) oraz Krakowie (ul. Makuszyńskiego 13).

Co istotne sklep prowadzi kompleksową obsługę zarówno klientów indywidualnychjak i firmowych. Oznacza to więc, że każda osoba może liczyć tu na fachową pomoc i doradztwo w zakresie doboru poszczególnych artykułów bhp do swoich indywidualnych potrzeb.

Znaleźć można tam profesjonalne produkty od takich marek, jak SnickersCerva, CaterpillarPortwestBetaUvex, 3M i wielu innych. Chcesz zapoznać się z pełnym asortymentem odzieży roboczej? Koniecznie sprawdź naszą ofertę na stronie: bogarobhp.pl/odziez-robocza.

BHP
Zdjęcie: materiały partnera Bogaro BHP
Buty-robocze-BHP
Zdjęcie: materiały Bogaro BHP

Black Friday w sklepie bhp – idealna okazja na zakupy!

Zbliżający się wielkimi krokami Black Friday wydaje się być najlepszą okazją na zakup wszelkich środków ochrony indywidualnej. To właśnie wtedy w sklepach organizowane są liczne obniżki i przeceny. Nie inaczej jest tez jeśli chodzi o najlepsze hurtownie bhp w naszym regionie.

Jako przykład podajmy, że 25 listopada, w ramach Black Friday na każdego klienta sklepu internetowego – Bogaro BHP (bogarobhp.pl) czeka atrakcyjna promocja. W jej ramach koszt wysyłki każdego zamówienia złożonego w tym dniu to tylko 1 zł!

 

 

Reklama