Reklama

24-letni mężczyzna na portalach aukcyjnych sprzedawał podrobione zestawy do diagnostyki samochodów kilku znanych marek. Został zatrzymany przez rzeszowskich policjantów.

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy oraz sekcji do walki z cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej. Policjanci zwrócili uwagę na pojawiające się w internecie oferty sprzedaży zestawów do diagnostyki samochodów znanych marek.

Ogłoszenie zamieszczała ta sama osoba. Oferowała produkt po bardzo niskich cenach. Policjanci podejrzewali, że nie jest on oryginalny. Ich podejrzenia potwierdził przedstawiciel firmy sprzedającej oryginalne zestawy diagnostyczne składające się z oprogramowania i interfejsu. Jednoznacznie stwierdził, że oferta internetowa to „podróbka”.

Do sprzedaży dochodziło podczas bezpośrednich spotkań z zainteresowanymi osobami. Podczas jednego z nich funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu sprzęt komputerowy. Poddawany jest on teraz szczegółowej analizie przez specjalistów z laboratorium komendy wojewódzkiej.

Policjanci przedstawili 24-latkowi pierwszy zarzut. Ustalają wielkości strat i skalę przestępczej działalności mężczyzny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: