Zdjęcie: Google Maps

Między innymi zjazdy, odwodnienie i oświetlenie na ulicy Spacerowej zaprojektuje firma, która zostanie wyłoniona w przetargu. Na oferty miasto czeka do 23 czerwca.

25 maja poinformowaliśmy, że miejscy radni zdecydowali o przebudowie ulicy Spacerowej. Na realizację inwestycji zarezerwowano w miejskim budżecie 200 tys. zł. 

– Jest odcinek drogi, na którym częściowo nie ma w ogóle asfaltu i ten asfalt zostanie tam położony. Dzięki temu z ul. Spacerowej będzie można dojechać bezpiecznie do ul. Zelwerowicza. To rozłoży ruch samochodów w dwóch kierunkach i ułatwi poruszanie się po tej drodze. O takie rozwiązanie apelowali mieszkańcy – mówił w maju p.o. prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

Teraz miasto ogłosiło przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na modernizację ulicy Spacerowej, a konkretnie jej odcinka od budynku nr 24 w kierunku ul. Zelwerowicza – na długości ok. 650 metrów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Pierwszy fragment, ok. 165 m, ma mieć minimalnie 5 m szerokości i jednostronny chodnik o szerokości 2 m. Drugi fragment, o długości ok. 485 m, ma mieć jezdnię o szerokości 6 m wraz z jednostronną ścieżką pieszo-rowerową o szerokości min. 3,5 m – przekazuje Monika Konopka z biura prasowego rzeszowskiego magistratu. 

Dodatkowo dla ulicy Spacerowej mają zostać zaprojektowane kanał technologiczny, zjazdy, skrzyżowania, odwonienie i oświetlenie. Składać oferty można do 23 czerwca. Firma, która wygra przetarg, będzie mieć 14 miesięcy na przygotowanie projektu. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama