Zdjęcie: Google Maps

Ul. Spacerowa zostanie rozbudowana – zdecydowała Rada Miasta Rzeszowa. W budżecie miasta zarezerwowano na tę inwestycję 200 tys. zł.

– Jest odcinek drogi, na którym częściowo nie ma w ogóle asfaltu i ten asfalt zostanie tam położony. Dzięki temu z ul. Spacerowej będzie można dojechać bezpiecznie do ul. Zelwerowicza. To rozłoży ruch samochodów w dwóch kierunkach i ułatwi poruszanie się po tej drodze. O takie rozwiązanie apelowali mieszkańcy – mówił na wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa p.o. prezydenta Marek Bajdak.

Chodzi o odcinek drogi prowadzący w kierunku ul. Zelwerowicza, na długości ok. 650 metrów. W dużej części ul. Spacerowa ma zostać poszerzona do 6 metrów, a tam, gdzie panują ograniczenia – do 5 metrów. Dodatkowo ma na niej powstać oświetlenie i chodnik lub ścieżka pieszo-rowerowa. 

– To, jakie dokładnie rozwiązania na ul. Spacerowej zostaną przyjęte, zostanie ustalone w trakcie procesu projektowania. Przygotowujemy już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na to zadanie – twierdzi Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na inwestycję zarezerwowano w budżecie miasta 200 tys. złotych. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama