Zdjęcie: Pixabay
Reklama

W czterech placówkach opiekuńczo-leczniczych w powiecie rzeszowskim aktualnie występują ogniska koronawirusa – poinformowała w sobotę wieczorem Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. 

Minionej doby na Podkarpaciu odnotowano 27 kolejnych zgonów i 1946 nowych zakażeń koronawirusem. Sanepid przekazał, że ogniska koronawirusem w naszym powiecie aktualnie występują:

– Dom Pomocy Społecznej w Chmielniku – 50 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 – u 33 pensjonariuszy i 17 pracowników,

– Dom Pomocy Społecznej Pogodna Dolina Siedliska – 16 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 u pensjonariuszy.

– Dom Pomocy Społecznej Złote Liście Zarzecze 9 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 u podopiecznych.

– Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Dynowie – 20 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym 16 u podopiecznych i 4 osób personelu.

W całym województwie podkarpackim to właśnie DPS-y są obecnie ogniskami koronawirusa. Pozostałe są w trzech powiatach: jasielskim (DPS w Foluszu – 84 zakażenia), przemyskim (Miejski DPS w Przemyślu – 42 zakażenia, DPS im. św. Brata Alberta w Przemyślu – 63 zakażenia, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy – 32 zakażenia) i przeworskim (DPS S. Miłosierdzia w Przeworsku – 15 zakażeń).  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama