Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Przybywa zakażonych koronawirusem w ognisku w Szpitalu Powiatowym w Strzyżowie. – Łącznie jest ich już 39 – informuje Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie.

Do 22 września w Szpitalu Powiatowym w Strzyżowie przebadano w sumie 340 osób. Zakażenie koronawirusem wykryto tam u 15 pacjentów oraz u 24 pracowników szpitala. – Kwarantanną objęto osoby z kontaktu z terenu powiatu strzyżowskiego i z innych powiatów. Trwa dochodzenie epidemiologiczne – podaje rzecznik Gibała.

Ogniska w Rzeszowie

W ciągu ostatniej doby przybyło jedno zakażenie w ognisku w rzeszowskim pogotowiu. Aktualnie „osób dodatnich” wśród tamtejszego personelu jest 12. – Na wszystkie nałożono decyzję o izolacji domowej. Osoby ze styczności są na kwarantannie. Trwa dochodzenie epidemiologiczne – przekazuje Dorota Gibała. 

Nowych przypadków nie odnotowano za to w ogniskach w firmie Koral (19 zakażonych, w tym 15 pracowników i 4 osoby z kontaktu) i w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie (6 zakażonych, personel). 

Ograniczenia są w rzeszowskich szkołach. Hybrydowy system nauczania do 25 września obowiązuje w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie. W przedszkolu nr 23 do zajęcia zawieszono u jednej, 19-osobowej grupy. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: