Zdjęcie: Pixabay

Jedno u pacjenta szpitala MSWiA i pięć u uczestników wesela. Tyle zakażeń potwierdzono od piątku w ogniskach koronawirusa w Rzeszowie. 

W poniedziałek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o wynikach testów, które przeprowadzono w weekend. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono u pięciu osób, które 1 sierpnia uczestniczyły w weselu w Rzeszowie. 

– Do poniedziałku w ognisku potwierdzono 19 przypadków. 12 z nich pochodzi z Rzeszowa, 4 z powiatu rzeszowskiego, 1 z powiatu jarosławskiego, a 2 z powiatu przeworskiego – informuje Dorota Gibała, rzecznik prasowy WSSE w Rzeszowie.

Uczestników wesela było ogółem 94 (w tym 2 z obsługi). Wszyscy oni trafili na kwarantannę.

Jeden nowy przypadek przybył też w ognisku w szpitalu MSWiA w Rzeszowie. Zakażenie wykryto u pacjenta. – Koronawirusa stwierdzono łącznie u 17 osób: 7 pacjentów (1 zgon), 5 osób z personelu medycznego oraz 5 osób z kontaktu – wylicza rzecznik Gibała. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Sytuacja nie zmieniła się tylko w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej. Tam licznik zachorowań zatrzymał się w czwartek na 9 wynikach pozytywnych, w tym u 7 osób z personelu medycznego oraz 2 osób z kontaktu (mieszkańców powiatu przeworskiego). W szpitalu wstrzymano jednak przyjęcia do kliniki ginekologii i położnictwa. Trwają też badania pacjentów i personelu, a 47 osób ze styczności objęto kwarantanną.

Ogółem na terenie miasta Rzeszowa  i powiatu rzeszowskiego  kwarantanną objęto 871 osób. Na poniedziałek WSSE w Rzeszowie zaplanowała przebadanie 27 osób z kontaktu na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama