Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Zakażenie koronawirusem wykryto u osoby z kontaktu w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sucharskiego w Rzeszowie i u pracownika szpitala Pro-Familia. 

– W ognisku w DPS-ie przy ul. Sucharskiego potwierdzono łącznie 85 przypadków zakażenia. Wyniki dodatnie otrzymało 55 pensjonariuszy, 29 osób z personelu i osoba z kontaktu. Trwa dochodzenie epidemiologiczne – informuje Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Do 11 października wstrzymane są wszystkie planowane świadczenia w szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie. – Personel szpitala zostanie przebadany. Na bieżąco prowadzona jest dekontaminacja pomieszczeń. Łącznie w ognisku jest 17 pozytywnych przypadków u osób z personelu medycznego – podaje Dorota Gibała. 

Nowych przypadków zakażenia nie odnotowano w ciągu ostatniej doby w ogniskach w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 (łącznie 21 zakażeń osób z personelu medycznego) oraz w DPS-ie w Łące (łącznie 67 zakażeń, w tym u 56 pensjonariuszy i 11 osób z personelu). 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Wszystkie osoby z kontaktu objęto kwarantanną. Trwa dochodzenie epidemiologiczne – przekazuje Gibała.

Częściowo hybrydowy system nauczania obowiązuje w IX Liceum Ogólnokształcącym i Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama