Zdjęcie: Dom Pomocy Społecznej

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem wykryto w szpitalu Pro-Familia i w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sucharskiego. Na nauczanie zdalne przeszła m.in. Społeczna Szkoła Podstawowa w Rzeszowie. 

– Wyniki pozytywne testów na koronawirusa otrzymało kolejne 10 osób z personelu Domu Opieki Społecznej przy ul. Sucharskiego w Rzeszowie – podaje Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. – Do 9 października w ognisku potwierdzono 95 zakażeń, w tym u 55 pensjonariuszy, 39 osób z personelu i jednej osoby z kontaktu – wylicza.

Do 11 października wstrzymane są planowane świadczenia w szpitalu Pro-Familia. W tamtejszym ognisku potwierdzono 27 zakażeń koronawirusem u personelu. – A dodatkowo trzy u osób z kontaktu – przekazuje Dorota Gibała.

Nowych przypadków nie odnotowano w ciągu ostatniej doby w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 (aktualnie 33 osoby zakażone) i Szpitalu MSWiA (ogółem 12 przypadków). 

– We wszystkich placówkach trwają dochodzenia epidemiologiczne – informuje Gibała.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dodaje przy tym, że częściowo hybrydowy system nauczania obowiązuje w IX Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie, Publicznej Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów w Rzeszowie, Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie, Szkole Podstawowej nr 8 w Rzeszowie, Zespole Szkół Gospodarczych i Szkole Podstawowej Sióstr Prezentek. 

Zajęcia wybranych grupach zawieszono w Zespole Szkół Specjalnych w Rzeszowie, Publicznym Przedszkolu nr 40, Publicznym Przedszkolu nr 42 i Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Rzeszowie.

– Decyzją dyrektora nauczanie zdalne obowiązuje w Społecznej Szkole Podstawowej przy ul. Bohaterów w Rzeszowie – uzupełnia rzeczniczka sanepidu.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama