Zdjęcie: P. Dymus / Materiały prasowe
Reklama

Za projekt szkolnego ogrodu uczennice z Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie zdobyły wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Zakręceni w przestrzeni”. W nagrodę dostaną 5 tys. zł na realizację swojego projektu.

Zadaniem konkursowym było zaproponowanie zmian w swoim  najbliższym otoczeniu – szkole, bibliotece, świetlicy, czy domu kultury. Na konkurs „Zakręceni w przestrzeni” trafiło ponad 200 prac stworzonych przez uczniów z 27 szkół z całej Polski.

W kategorii szkół ponadpodstawowych przyznano ex aequo dwa pierwsze miejsca, oraz cztery wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazła się praca, którą przygotowały uczennice Zespołu Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie.

Uczennice ZSP – Monika Czapka, Aleksandra Jakubczyk, Angelika Olejarka i Estera Staszel (pod opieką Waldemara Wiśniewskiego i Beaty Tokarz) stworzyły projekt ogrodu, który mógłby powstać przy ZSP.

Jury przyznało im wyróżnienie „za bardzo dojrzałą próbę podjęcia tematu architektury krajobrazu”. Zdaniem jurorów, „projekt w wyważony sposób łączy zarówno zieleń wysoką, jak i niską, a dodane elementy małej architektury doskonale wkomponowują się w zaproponowany układ”.

W nagrodę uczennice otrzymały 5 tys. zł na realizację swojego projektu.

Konkurs „Zakręceni w przestrzeni” został zorganizowany przez Wspólnie – Fundację LafargeHolcim w ramach projektu „ECO-MIASTO”. Organizatorem projektu jest ambasada Francji w Polsce we współpracy ze Wspólnie – Fundacją LafargeHolcim, Krajową Agencją Poszanowania Energii oraz francuskimi firmami działającymi na rynku polskim.

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama