Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Pracę mają się rozpocząć na wiosnę tego roku. W ogródku zostanie zmodernizowany plac zabaw, posadzone będą nowe rośliny.

Ogródek Jordanowski znajduje się przy ul. Reformackiej i Unii Lubelskiej. Projekt odnowienia ogródka przygotował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Przewiduje on modernizację placu zabaw i ustawienie w ogródku nowych atrakcji, np. wieży ze ślizgami, zjazdu linowego, bujaków, huśtawek, głuchego telefonu i dzwonków.

W ogródku posadzone zostaną nowe rośliny, m.in. parzydła leśne, tawułki Arendsa, turzyce japońskie, bergenie sercolistne, świecznice proste, dąbrówki rozłogowe. Miasto ustawi także w ogródku parklety i biblioteczkę plenerową. Przetarg na wybór wykonawcy odnowienia ogródka już trwa. Prace mają się rozpocząć wiosną.

– Inwestycja ma być gotowa w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Oprócz odnowienia Ogródka Jordanowskiego, miasto planuje w tym roku stworzyć ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej na osiedlu Pobitno. Przetarg na wykonawcę już trwa. – Kolejne ogrody powstaną m.in. przy al. Sikorskiego i w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka – zapowiadają miejscy urzędnicy. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama