Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Ogródki letnie na rzeszowskim Rynku są już przygotowane na przyjęcie gości. Zgodnie z rządowym harmonogramem 15 maja wraca gastronomia na świeżym powietrzu. 

Na Rynku w Rzeszowie ustawione zostało 33 ogródki letnie. Najwięcej z nich należy do hotelu Bristol – aż sześć. Dalej jest Lord Jack z trzema ogródkami. Po dwa ogródki otworzą – hotel Ambasadorski, Ceska Hospoda, Nora Aktora, Remont, Prohibicja, Coctail Culture, Soda i Zest. Pojedyncze ogródki ustawiły: Bue Bue, Corner, Rdza, Pewex, Radość, Palce Lizać, Winiarnia Italia Da Bere i Kuk Nuk.  

Ogródki wyposażone są w przypominające trawę dywaniki, kremowe parasole i stoliki kawowe. Pierwsi goście zasiądą w nich w sobotę, 15 maja. Dwa tygodnie później (29 maja) otwarta zostanie gastronomia wewnętrzna. 

W lockdownie bez opłat

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Przetarg na ogródki letnie został rozstrzygnięty 23 marca. Cena za metr kwadratowy  dziennie wynosi w tym roku 1,2 zł. Za kwiecień i 14 dni maja, kiedy panował lockdown, przedsiębiorcy nie poniosą jednak żadnych opłat. Sezon ogródkowy potrwa do 31 października. 

Pod koniec kwietnia Rada Miasta Rzeszowa uchwaliła także zwolnienie restauratorów z opłat za sprzedaż alkoholu. Ulga ma obowiązywać do końca roku. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama