Już za niecały miesiąc rzeszowski Rynek ponownie zapełni się ogródkami piwnymi. Miasto ogłosiło już przetarg na ich najem.

Prezydent Rzeszowa wydał przy okazji nowe zarządzenie, które reguluje zasady ich funkcjonowania na rzeszowskim Rynku. Ogródki, jak co roku, powinny się pojawić 10 kwietnia i pozostaną na płycie Rynku do 15 października. Choć akurat tu dopuszcza się możliwość przedłużenia ich funkcjonowania nawet do końca listopada.

Sam przetarg odbędzie w formie aukcji 27 marca w siedzibie Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów, przy ul. Hanasiewicza w Rzeszowie. Oferenci muszą złożyć swoje propozycje do siedziby MATiP-u do 23 marca do godz. 15.30. Wadium wynosi 1 tys. zł. Lista dopuszczonych do aukcji, ogłoszona zostanie trzy dni później.

W tym roku miasto przygotowało miejsce pod 33 ogródki. Większość z nich ma rozmiar 9 na 6 m. Cena wywoławcza za m kw. to 95 gr.

Samo zarządzenie prezydenta właściwie nic nie zmienia, jeśli chodzi o wygląd samych ogródków. Pod nimi nadal ma się znajdować zielona wykładzina, parasole również mają być w takim samym kolorze jak w poprzednich latach – ecru.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przeglądając prezydenckie zarządzenia z ubiegłych lat, natknęliśmy się na jedną różnicę. W porównaniu np. z zarządzeniem sprzed dwóch lat, zmieniono dobór roślin, którymi mają być obsadzone donice, znajdujące się przy ogródkach.

W tym roku mają zostać obsadzone konkretnym kwiatem – różową pelargonią bluszczolistną „Villa de Paris Rosa”. Jeszcze dwa lata temu wymagano kilku rodzajów roślin, w różnych kolorach – białym i różowym a do tego rośliną „zimozieloną o pokroju stożkowym o wysokości do 120 cm”.

I tu ma się więc skończyć pstrokacizna.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama