Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Po prawie dwumiesięcznej przerwie w poniedziałek klasztor oo. Bernardynów znów otworzył ogrody dla mieszkańców Rzeszowa. 

Ogrody bernardyńskie u zbiegu alei Cieplińskiego i Piłsudskiego były zamknięte od 3 kwietnia z powodu epidemii koronawirusa. To wtedy w całym kraju zamknięto także parki, bulwary, promenady, czy ogrody miejskie. Rząd te obostrzenia złagodził i od 20 kwietnia tereny zielone i rekreacyjne znów stały się dostępne.

Bernardyni swoje ogrody trzymali zamknięte jednak do poniedziałku (18 maja), ponieważ czas epidemii postanowili wykorzystać na drobne prace konserwatorskie. 

– Zgodnie z planem ogrody na nowo dla mieszkańców Rzeszowa i nie tylko otworzyliśmy w poniedziałek. Ogrody, podobnie, jak przed zamknięciem, są czynne w godz. 8:00-21:00 –  mówi o. Rafał Klimas, proboszcz parafii Matki Bożej Rzeszowskiej i gwardian klasztoru oo. Bernardynów.

– Na terenie ogrodów obowiązują takie zasady, jak na terenach publicznych. W ogrodach nie można spożywać alkoholu, palić papierosów. Trzeba też zachowywać odstępy sanitarne i mieć na twarzy maseczki – przypomina gwardian klasztoru.

Ogrody bernardyńskie powstały siedem lat temu.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: