Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

Ponad 700 osób zapisało się już na spotkanie z Robertem Biedroniem, liderem Wiosny, które 4 marca odbędzie się w Rzeszowie. 

Jeszcze przed minionym weekendem chętnych na spotkanie z Robertem Biedroniem było ok. 250 osób. W ciągu zaledwie kilku dni ta liczba powiększyła się o kilkaset osób. We wtorek do południa na spotkanie z liderem Wiosny zapisało się już 708 osób. 

Wiosna Roberta Biedronia w Rzeszowie odbędzie się 4 marca o 18:00 w hotelu Prezydenckim. Zapisy trwają za pośrednictwem strony wiosnabiedronia.pl. Limit uczestników wynosi 1000, ale organizatorzy spotkania zakładają 10-procentowy margines, że jakaś część osób ostatecznie nie pojawi się na spotkaniu z Biedroniem.

Zapisy zakończą się, gdy lista uczestników zamknie się na 1100. Biorąc pod uwagę, że do spotkania liderem Wiosny zostało jeszcze kilka tygodni wydaje się, że osiągnięcie maksymalnej liczby uczestników spotkania nie będzie żadnym problemem. 

– Dotychczasowa liczba chętnych przekroczyła moje oczekiwania. Tyle osób nie było nigdy, zliczając wszystkich na spotkaniach Razem, Nowoczesnej i Janusza Palikota na Podkarpaciu.
W najlepszych czasach SLD i PO miała może porównywalne konwencje – mówi Robert Smucz, podkarpacki koordynator Wiosny.
 
Obecna liczba chętnych na spotkanie zaskoczyła pozytywnie samego Roberta Biedronia. Struktury Wiosny na Podkarpaciu liczą w tej chwili kilkadziesiąt osób. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ
 
(ram) 
 
redakcja@rzeszow-news.pl
 
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

41 KOMENTARZE

 1. tez jestem homo i co wiesniaczku? jestes brudnym, nie zadbanym, nie ogolonym chamem, tyrasz na budowie za12,80, idz sie pomodl za prezesa

 2. Powtórzę jeszcze raz Biedroń jest sodomitą uprawiającym zwyrodnialstwo do tego próbuje wykorzystać heteroseksualistów. Na początku mają mieć wątpliwośći by na końcu stać się homo.

 3. Proszę, opowiedz nam o tym co ci robiono w dzieciństwie…

  Pośmiejemy się, może cię pożałujemy (jeszcze bardziej) a na koniec sprzedamy historyjkę do faktu bo tam też takie brednie z d*py lubią “opisywać” 😛

 4. Fundacja Instytut Myśli Demokratycznej, której fundatorem jest Robert Biedroń istnieje od pięciu lat. Pierwotnie siedzibę miała w Lęborku, następnie w kwietniu 2017 r. przeniosła się do Warszawy. Po konwencji partii Wiosna strona fundacji została zablokowana. Robert Biedroń kilka razy publicznie wspominał o swojej fundacji, jednak już po konwencji na Torwarze prezentowany jest wyłącznie Instytut Myśli Demokratycznej, przedstawiany jako „centrum badań i dialogu społecznego”. Na próżno szukać jednak w Krajowym Rejestrze Sądowym podmiotu o tej nazwie – jest jedynie strona internetowa ze zdjęciem Roberta Biedronia z konwencji. Zapytaliśmy Jana Mroza jaka jest rola Fundacji Instytut Myśli Demokratycznej w powstaniu, działalności oraz finansowaniu Partii Wiosna. Odwiedź była krótka: „nie ma żadnej relacji między IMD a partią Wiosna”. Fakty jednak temu przeczą, biorąc pod uwagę osoby, które działają w Fundacji i jednocześnie stanowią zespół partii Roberta Biedronia. Ponadto – jak odpowiedział nam przedstawiciel hali Torwar, „rezerwacji terminu na potrzebę przeprowadzenia przez Organizatora wydarzenia w dniu 3 luty 2019 r. ( chodzi o konwencję partii Wiosna – red) dokonała Fundacja Instytut Myśli Demokratycznej z siedzibą w Warszawie”

  W partii Roberta Biedronia znaleźli się ludzie, którzy wcześniej byli w Fundacji Instytut Myśli Demokratycznej. Krzysztof Śmiszek, prawnik, prywatnie partner Roberta Biedronia znalazł się w gronie ekspertów. Marcin Anaszewicz jest wiceprezesem partii Wiosna. Jan Mróz odpowiada za komunikację, podobnie jak Igor Nizio. Monika Gotlibowska jest członkiem zarządu i skarbnik partii Wiosna a Dawid Wawryka jest koordynatorem regionalnym.

  O tajemnicach finansowania partii Roberta Biedronia Dorota Kania rozmawiała ze swoim gościem Piotrem Müllerem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który pochodzi ze Słupska.

  Partie nie mogą być finansowane pieniędzmi z zagranicy. To są pewne doświadczenia polityczne Polski – m.in. z lat 90., kiedy przychodziły przypływy finansowe od Związku Radzieckiego. Ustawodawca słusznie w poprzednich latach zaznaczył, że to finansowanie jest zabronione – zauważył Piotr Müller.

  Jak dodał, Robert Biedroń, który mówi o transparentności państwa i jawnej polityce finansowej “nie powinien mieć problemu, aby pokazać, jak wyglądają przepływy finansowe dla osób, które są zatrudnione w fundacjach z nim związanych”.

  Ci ludzie chcą zarządzać państwem. Wypadałoby, aby wszelkie informacje zostały ujawnione. Oczekuję, że Robert Biedroń w końcu to ujawni. (…) Trzeba również zadać pytanie czy to nie jest omijanie lub nawet łamanie prawa – powiedział Müller.

  Gość Doroty Kani zauważył, że Robert Biedroń wykazuje się dużą hipokryzją.

  Mówi o zakończeniu wojny polsko-polskiej, a zmierza w zupełnie odwrotną stronę. Otwiera front do kolejnej walki w kraju, walki typowo ideologicznej. On twierdzi, że konstytucja mówi o tym, że państwo ma być laickie. To nie jest prawda. Konstytucja mówi tylko o wolności wyznania – podkreślał Müller.

  Polityk zaznaczył też, że nie wierzy w to, że Biedroń i jego partia są finansowani wyłącznie z datków pojedynczych osób.

  To jest finansowanie o charakterze systemowym. Konwencja była z pewnością droga, więc niech pokaże w imię transparentności, o której tak głośno mówi, skąd te pieniądze.

 5. Patrzcie go, nowoczesne panisko to pewnie z WARSZAWY? LOL 😛

  Zjedz ten żółty krem z apteki na ból oka jak cię piecze po penetracji.

 6. A czy rzeszow-fake-news wie kto tym razem sponsoruje biedronkową imprezkę – ruscy czy helmuty?
  I czy starym zwyczajem (jak to bywa np. na paradkach równości) salkę wypełniać będą te same dyżurne mordki co na każdym WSI-owym evencie ?

 7. On nawet nie wie, że stoi za nim mafia WSI i jeśli zdobędzie znaczący mandat, pojawią się haki, ciężarówki ze żwirem… i nagle jego “zdolność koalicyjna” względem P.O. momentalnie wzrośnie.

 8. Pedałek udaje męża stanu i duchowego wodza Narodu… ale to jest żałosne…

  Jeszcze ten jego “program” gospodarczej katastrofy i nieuniknionej wojny 😛
  Już ma świtę pasożytów i nawet jeszcze nie wie, od kogo i jak bardzo jest zależny. Ot naiwny chłopaczek zatrzymany w rozwoju.

 9. Szkoda człowieka, chłopaka.
  Szkoda też jednak, że teraz on szkodzi, oddaje to zło którego doświadczył niszcząc Polską politykę 🙁

 10. już nie możemy sie na tego mesjasza doczekać , trudno to oczekiwanie wytrzymać, tysiące ludzi domaga sie przyśpieszonego jego przyjazdu, np pojutrze

 11. Brawo Biedron, jesli tylko bedziesz za wprowadzeniem podatku wyznaniowego jak to ma na zachodzie to masz moj glos, czlowiek glupi glosowal na pis az wstyd sie przyznac. Wole byc slugusem niemca niz zyda. Narobic dzieci i siedziec na socjalu, to jest chory kraj, nie kazdy chce, nie kazdy moze miec bachora, czlowiek kawaler\panna jak zarabiali 2000 tak zarabiaja dalej a zycie w pislandii jest z kazdym miesiacem coraz trudniejsze, no ale stare baby katole naogladaja sie w tylewizjii, lyse paly z onru, tvp to jest propaganda a kiedys sie smialo z tego… Na szczescie w pore sie czlowiek ocknal

 12. Ciekawe, jak Biedroń odniesie się do kwestii finansowania swojej partii. Wsparcie fundacji niemieckich, o których wspomniał sam Biedroń, stwarza pewne wątpliwości co do interesu, dla którego miałaby działać jego formacja. Do tego rzekome naruszenie ustawy o finansowaniu partii politycznych, bo partia Wiosna miała korzystać z pieniędzy zarobionych na działalności sklepu internetowego, co jest zabronione. W każdym razie nie poprawia to wiarygodności Biedronia. Niemniej jednak faktem jest, że jego kampania prowadzona jest bardzo dobrze przez ludzi znających się na robieniu polityki “od kuchni”.

 13. zamilcz już bo na wymioty zbiera
  nikogo normalnego nie interesuje co kto komu gdzie wpycha …

 14. jeśli jest tak doświadczonym przepychaczem wszelkich otworów jak ty, to pewnie wie, z praktyki …

 15. Gej w dodatku uśmiechnięty, to jest wyzwanie. Jakiś rozwodnik wpycha mu w odbyt członka a ten się uśmiecha, co to za wyczyn!

 16. Według Rzeszow-News wystarczy być gejem, aby o kimś mówić, że ma kompetencje. W Sejmie bierność, na stanowisku prezydenta Słupska bierność… i niby teraz nagle będzie coś robił. Śmiech na sali.

 17. Biedroń jak sam wyznał pochodzi jego rodzina z okolic Krosna-Rymanowa był wychowywany w rodzinie patologicznej. Bo jak sam zeznał był ciągle bit i poniżany przez ojca który awanturował sie bo nadużywał alkoholu.Gdy udało mu się już opuścić rodzinny dom wyjechał i zamieszkał w bursie w szkoły hotelarskiej w Ustrzyk Dolnych. Tam dopiero co mus ie przestawiło zmienił myślenie i sformatował swoje zachowanie.Gdy koledzy się zorientowali jakie ma młody w bursie preferencje był wyśmiewany i poniżany, podobno jak sam mówił chciał popełnić samobójstwo.Ale ktoś go tak nadmuchał, że stwierdził że dzięki stowarzyszeniu LGBT to on może robić na tym polityczna karierę.W UM -w Słupsku coś tam zaczynał robić, jakieś rewolucyjne zmiany ale nic nie zmienił. Tylko żeby jak legendarny ,,IKAR,, nie za wysoko wystartował od razu do góry bo zacznie świecić ostro słonce i na ,,Wiosnę,, szybko spadnie na ziemie z wysoka i będzie, będzie wtedy coś bolało.

Comments are closed.