Zdjęcie: materiały organizatorów
Reklama

Dwa pokazy przedpremierowe szalonej farsy z polityką w tle Raya Cooneya „Okno na parlament” w reżyserii Marcina Sławińskiego. Gdzie? W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Kiedy? W sylwestrowy wieczór.

Sylwestrowe pokazy „Okna na parlament” odbędą się o godz. 18:00 i 21:30. Spektakl, którego oficjalną premierę zaplanowano na 8 stycznia 2022 roku, przedpremierowo będzie można zobaczyć także 30 grudnia oraz 2, 5 i 7 stycznia. Bilety na spektakle można kupić w teatralnych kasach oraz na stronie www.teatr-rzeszow.pl.

„Okno na parlament” to arcydzieło współczesnego mistrza farsy, angielskiego dramaturga Raya Cooneya. Na rzeszowskiej scenie wyreżyserował je Marcin Sławiński, znany publiczności „Siemaszki” z inscenizacji cieszących się ogromną popularnością tytułów „Szalone nożyczki” i „Kolacja dla głupca”.

– Szalone tempo, barwne postaci i zaskakujące zwroty akcji gwarantują spełnienie oczekiwań wszystkich fanów tego gatunku – zachęca Monika Midura, sekretarz literacki w rzeszowskiej „Siemaszce”. 

Richard Walley, człowiek sukcesu, minister w rządzie Davida Camerona, wybiera się na całonocną debatę w Izbie Gmin. To wersja oficjalna, bo w rzeczywistości wynajęty na koszt rządu hotelowy pokój, którego okna wychodzą wprost na brytyjski parlament, ma posłużyć za miłosne gniazdko dla niego oraz atrakcyjnej sekretarki… szefa opozycji!

Scenariusz upojnej nocy przerywa nagły incydent natury kryminalnej. Zagrożony kompromitacją minister podejmuje karkołomną próbę uratowania sytuacji i uniknięcia skandalu. Jego misterne zabiegi torpeduje plejada przezabawnych bohaterów, od hotelowej obsługi aż po zazdrosnych małżonków…

Na rzeszowskiej scenie w obsadzie „Okna na parlament” są: Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Paulina Sobiś, Robert Chodur, Paweł Gładyś, Karol Kadłubiec, Marek Kępiński, Mateusz Marczydło, Adam Mężyk.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama