Około 200 uchodźców odwiedziło świetlicę we WSIiZ w pierwszym dniu otwarcia

Reklama

Przyszli i odpoczywali! Około 200 ukraińskich uchodźców odwiedziło we wtorek świetlicę przygotowaną specjalnie dla nich w Klubie Akademickim IQ w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

 

Zdjęcia: Adam Janusz / WSIiZ Rzeszów

Najmłodsze dzieci bawiły się pluszakami, kolorowały kolorowanki oraz wzięły udział w zabawach i animacjach, starsze z wielką frajdą grały w piłkarzyki, bilard i gry komputerowe, nie zabrakło przy tym pizzy, popcornu, owoców i słodyczy.

Mamy i opiekunowie mieli z kolei nie tylko czas na kawę i herbatę, kilkadziesiąt osób uczestniczyło w lekcji języka polskiego, a chętni mogli skorzystać z porad prawnych i psychologicznych. Było też stoisko kosmetologiczne, na którym wykonywano profesjonalny makijaż i zabiegi na dłonie. Na zakończenie był seans bajek na dużym ekranie.

– Tak duża frekwencja tylko pokazuje, jak duża jest skala zapotrzebowania ze strony ukraińskich uchodźców na przyjazne, spokojne miejsca, gdzie mogą znaleźć odpoczynek po bardzo trudnych i dramatycznych przeżyciach – mówi dr Łukasz Błąd, dyrektor Klubu Akademickiego IQ we WSIiZ, gdzie od wtorku działa świetlica dla uchodźców

– Jesteśmy gotowi prowadzić świetlicę nie tylko do końca tego tygodnia, ale też przez kolejne tygodnie. Uśmiechy na twarzach dzieci i ich mam są dla nas motywacją i dają poczucie, że oferowana przez nas pomoc ma sens i jest faktycznie potrzebna – ocenia.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W świetlicy klubu IQ, jako wolontariusze, pracują studenci i pracownicy WSIiZ. Wspierają ich zaprzyjaźnione z uczelnią firmy i instytucje.

– Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z osobami i instytucjami, które pomogą nam poszerzyć ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży, jak i z firmami i punktami gastronomicznymi, które mogłyby się włączyć w zapewnienie posiłków dla naszych gości – podkreśla dr Grażyna Bochenek, rzecznik rzeszowskiej WSIiZ. 

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt mailowy pod adresem: iq@wsiz.edu.pl.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama