Policjanci z posterunku w Jeżowem zatrzymali mężczyznę, który okradał domy. W tym czasie domownicy bawili się na przyjęciach weselnych.

Tradycja weselnego przystrajania domów balonikami i serpentynami ułatwiła sprawcy przestępczy proceder. Dawała gwarancję, że domownicy są na przyjęciu weselnym i nikt nie pilnuje ich dobytku. Już od dłuższego czasu policjanci zwracali szczególną uwagę na pozostawione bez opieki domy gości weselnych.

Patrolując teren Jeżowego, przed północą, obok posesji przystrojonej balonikami policjanci zauważyli samochód wyjeżdżający z bocznej uliczki. Kierowca na ich widok przyspieszył. Policjanci postanowili skontrolować pojazd. W środku, pod fotelem kierowcy, znaleźli łom.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli biżuterię pochodzącą z innego włamania. Ten sam mężczyzna kilka godzin wcześniej okradł dom mieszkańca Niska. Obaj poszkodowani z Jeżowego i Niska w tym czasie bawili się na weselu.

54-latek do domu w Nisku włamał się przez drzwi balkonowe, w Jeżowem przez okno w łazience. Straty z dwóch włamań wstępnie wyceniono na około 7 tys. zł. Policjanci zatrzymali złodzieja tuż po włamaniu do domu w Jeżowem.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają, czy 54-latek nie ma związku z innymi włamaniami. Sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama