Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Policjanci namierzyli dwóch 20-latków, którzy okradali samochody na parkingu w Kątach Trzebuskich pod Rzeszowem. W niektórych sprawcy wybili też szyby.

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 maja w Kątach Trzebuskich na terenie podrzeszowskiej gminy Sokołów Małopolski. Nieznani jeszcze wtedy sprawcy okradli prywatny parking i zaparkowane tam pojazdy.

– Ich łupem padły m.in. katalizatory, akumulatory, felgi i koła, klucz przekładniowy, radio, fragmenty bramy przesuwnej, rury i profile metalowe, kamera oraz 200 l oleju napędowego – opisuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Oprócz kradzieży, złodzieje rozbili szyby w samochodach. Straty łącznie oszacowano na 18 tys. zł. Właściciel parkingu powiadomił policję. Funkcjonariusze namierzyli sprawców. Okazali się nimi dwaj 20-letni mieszkańcy gminy Sokołów Małopolski. Wpadli w środę. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjantom udało się odzyskać część skradzionych rzeczy przez 20-latków. Obaj przyznali się do winy. Razem ukradli fragmenty bramy. Części samochodowe ukradł jeden z 20-latków. On też wybił szyby w autach, strzelał do nich z pistoletu pneumatycznego.

Młodzi złodzieje chcą się dobrowolnie poddać karze. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama