Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o szereg włamań i kradzieży na terenie podrzeszowskiej gminy Trzebownisko. Okradali nowo budowane domy i niezamieszkałe budynki.

Zatrzymani to mieszańcy gminy Trzebownisko w wieku od 20 do 32 lat. Do włamań dochodziło od połowy 2013 roku. Mężczyźni włamywali się do nowo budowanych domów i niezamieszkałych budynków. Najczęściej wyważali drzwi wejściowe, a z budynków kradli wszystko, co miało jakąś wartość.

Ich łupem padły m. in. materiały budowlane, silniki elektryczne, elektronarzędzia i narzędzia budowlane, motocykl, a nawet zapakowany w worki węgiel. Łup dzielili między siebie i zazwyczaj sprzedawali go na złom.

Sprawą powtarzających się włamań i kradzieży zajmowali się policjanci z komisariatu w Trzebownisku oraz funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. To oni, mimo upływu czasu, wpadli na trop włamywaczy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W ubiegły czwartek funkcjonariusze zatrzymali czterech podejrzanych mężczyzn. Dzień później zatrzymali kolejnego podejrzanego. Odzyskali również część niesprzedanych przez złodziei materiałów i narzędzi budowlanych.

Policjanci przedstawili mężczyznom do chwili obecnej zarzuty 6 włamań oraz 2 kradzieży. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie oddał podejrzanych pod dozór policji. Objął ich również zakazem opuszczania kraju. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama