Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Będzie tropiła ślady pozostawione przez sprawców przestępstw i pomagała w poszukiwaniu osób zaginionych. Wabi się „Olimpia”. 

W szeregi podkarpackiej policji wstąpił nowy „funkcjonariusz” – prawie 1,5 roczny owczarek belgijski, który wabi się „Olimpia”. Jej przewodnikiem został sierż. Grzegorz Sopel z lubaczowskiej komendy.

Aby rozpocząć służbę w policji, „Olimpia” musiała spełnić szereg wymogów i podołać różnego rodzaju testom. Po ich pozytywnym zaliczeniu trafiła na specjalistyczne szkolenie do Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

– Tam pod nadzorem instruktorów tresury i przewodnika, z którym na co dzień będzie pracowała, zostanie przygotowywana do policyjnej służby – zapowiada podkom. Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Po przejściu całego cyklu szkoleniowego i zaliczeniu testu końcowego, „Olimpia” uzyska atest psa patrolowo-tropiącego. Na co dzień będzie głównie wykorzystywana do tropienia śladów pozostawionych na miejscu zdarzeń przez przestępców i poszukiwania zaginionych.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zakup „Olimpii” był możliwy dzięki funduszowi wsparcia policji.

Aktualnie na terenie Podkarpacia policyjną służbę pełni 31 psów: w tym 18 to psy kategorii patrolowo-tropiącej, 5 patrolowej oraz 8 specjalistycznych: 3 do narkotyków, 5 psów do materiałów wybuchowych.

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama