Reklama

Intensywne opady deszczu na Podkarpaciu. W kilku gminach wprowadzono alarm przeciwpowodziowy i pogotowie przeciwpowodziowe.

[Not a valid template]

 

Skutki opadów deszczu odczuli m.in. mieszkańcy nowego osiedla w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej. Za budowę bloków odpowiadała firma deweloperska Szerbud.

„Po każdym deszczu nie można wyjść z klatki, wejść do samochodów” – napisał do nas pan Jerzy, Czytelnik Rzeszów News, który przesłał nam zdjęcia zalanych miejsc parkingowych.

Jak poinformował Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, w wyniku spływu wód opadowych oraz pracy urządzeń hydrotechnicznych na podkarpackich rzekach wzrasta poziom wód.

Gwałtowne wzrosty wystąpiły zwłaszcza w rejonach górskich i podgórskich. Odnotowano kilka przekroczeń stanów ostrzegawczych, a punktowo alarmowych.

Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono na terenie gminy Zarszyn w powiecie sanockim, a pogotowie przeciwpowodziowe we wszystkich gminach na terenie powiatu krośnieńskiego i jasielskiego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Jest to ulica Kwiatkowskiego i takie historie zdążają sie co spadnie więcej deszczu,lub gdy sa roztopy.Deweloper jak widać nie zadbał o odpowiednie odprowadzenie wody,a mieszkańcy sa bezsilni! Wieczna wilgoć przyniosła nam pleśń w mieszkaniach,a Szerbud poucza nas o rozszczelnianiu okien…Ludzie dajcie żyć! Kupę niedociągnięć jak najtańszym kosztem,tylko szkoda,ze naszym i naszymi zdrowiami,bo jak wszyscy wiedza z wilgocią nie wygrasz! Prosze o dalsze udostępnianie tego,moze cos to nam w końcu pomoże.

Comments are closed.