Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

Ratusz unieważnił przetarg na budowę żłobka na rzeszowskim osiedlu Drabinianka. Oferty firm był dużo wyższe od kwoty, którą miasto przewidziało na inwestycję.

O kontrakt walczyło aż 11 firm. Przetarg został unieważniony, ponieważ najtańsza oferta była o około 600 tys. zł wyższa od kwoty, jaką miasto planowało wydać na budowę nowego żłobka, czyli ok. 5,5 mln zł.

– Kolejny przetarg z terminem realizacji inwestycji do końca 2017 r. ogłosimy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu i rozstrzygniemy go w styczniu – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

To kolejne opóźnienie w budowie nowego żłobka przy ul. Zielonej na os. Drabinianka. Przetarg miał być rozstrzygnięty we wrześniu i w tym samym miesiącu miała ruszyć budowa. Ale procedury przetargowe przeciągały się – albo z powodu braku ofert, albo z powodu cen, które firmy oferowały.

Gdy w końcu udało się zamknąć etap przyjmowania ofert, to teraz okazało się, że są one zbyt wysokie dla ratusza i przetarg należy powtórzyć.

Żłobek na Drabiniance będzie się nazywał „Calineczka”. Jego powierzchnia wyniesie ponad 1,1 tys. m kw. W placówce będzie 120 miejsc dla dzieci z podziałem na cztery grupy wiekowe do lat 3.

W parterowym żłobku będą sypialnie, bawialnia, jadalnia połączona z dużym przestronnym wielofunkcyjnym pomieszczeniem do zajęć dydaktycznych dla najstarszych dzieci. Każda grupa będzie miała także swoją oddzielną łazienkę. „Calineczka” ma być czynna przez cały rok od poniedziałku do piątku od godz. 6:00 do 17:00.

Żłobek przy ul. Zielonej ma być podobny do tego, który ratusz uruchomił w styczniu 2015 r. przy ul. Błogosławionej Karoliny.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: