Na osiedlu Nowe Miasto powstaje nowa droga w ramach RBO 2016

Ponad 260 tys. zł będzie kosztowała budowa drogi, która połączy ul. Podwisłocze z al. Rejtana w Rzeszowie. To inwestycja realizowana z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

 

Na osiedlu Nowe Miasto powstaje droga łącząca ul. Podwisłocze obok Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4, przy którym znajduje się kryta pływalnia „Delfin” z drogą prowadzącą do al. Rejtana wzdłuż Centrum Handlowego Millenium Hall.

O budowę drogi zabiegała Rada Osiedla Nowe Miasto, która zgłosiła projekt do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Uzyskał on 1439 głosów w kategorii „inwestycje”. Projekt zajął trzecie miejsce spośród pięciu zwycięskich przewidzianych do realizowania.

– Mieszkańcy narzekali, że autobusy, które wożą dzieci na basen, jeżdżą po bocznych uliczkach między blokami i uszkadzają stojące tam  samochody – mówi Mariusz Głazowski, przewodniczący Rady osiedla Nowe Miasto.

– Dzięki temu łącznikowi łatwiej będzie również w godzinach szczytu wyjechać z ul. Podwisłocze na al. Kopisto czy al. Rejtana – dodaje.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Prace, w skład których wchodzi wykonanie 83-metrowej  jezdni, ciągu rowerowego, chodników oraz fragmentu odwonienia rozpoczęły się w listopadzie. Mają się zakończyć do 15 grudnia.

– Obecnie zostały wykonane roboty ziemne na całym odcinku drogi, ułożono krawężniki uliczne oraz wykonano prace związane z przebudową i zabezpieczeniem infrastruktury podziemnej – mówi Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Budowa drogi będzie kosztowała 266 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama