Reklama

Dwóch mężczyzn prokuratura oskarżyła o próbę wyłudzenia 100 tys. złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Jak poinformował Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie CBA prowadziło śledztwo dotyczące podejrzenia korupcji w instytucjach państwowych i samorządowych na Podkarpaciu.

W związku z tą sprawą w 2013 roku zostali zatrzymani Edward G., prezes firmy „Jafar” z Jasła, oraz Wojciech K., pracownik toruńskiej firmy. To przeciwko nim skierowano do Sądu Rejonowego w Wieliczce akt oskarżenia.

Edwardowi G. zarzucono usiłowanie oszustwa oraz posługiwanie się nierzetelną fakturą w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, natomiast Wojciechowi K. wystawianie dokumentów poświadczających nieprawdę.

– Wszystko wskazuje na to, że w celu uzyskania ponad 100 tys. zł dofinansowania z podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego prezes firmy z Jasła przedstawił nieprawdziwe faktury, które zostały wcześniej wystawione przez drugiego z oskarżonych mężczyzn. Dokumentowały one transakcje sprzedaży tokarki przez toruńską firmę za ponad 190 tys. zł, podczas gdy w rzeczywistości zapłacono 86 100 zł – informuje Jacek Dobrzyński.

Prokuratura Apelacyjna w Krakowie podała, że działania CBA spowodowały, że „Jafar” nie otrzymał z urzędu dotacji, a szkoda, którą wyrządzili prezes firmy i Wojciech K. została przez nich w całości naprawiona.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: