Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

We wrześniu br. węgierska linia lotnicza Wizzair uruchomi z Jasionki dwa nowe połączenia – do Oslo i Londynu. 

Połączenia do Oslo (lotnisko w Torp), stolicy Norwegii, ruszą 15 września i będą dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele. Z kolei rejsy do Londynu (lotnisko w Luton) zainaugurują 22 września i będą trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. 

– Od dłuższego czasu zabiegaliśmy o połączenie Podkarpacia z Norwegią, gdzie regularnie podróżują setki mieszkańców nie tylko naszego regionu, ale także Małopolski, Lubelskiego i Świętokrzyskiego – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego w Jasionce. 

Z kolei na połączeniach do Luton, Wizzair będzie konkurował z irlandzkim Ryanairem. Ceny biletów na obu trasach zaczynają się od 89 zł w jedną stronę. Rezerwacji można już dokonywać na stronie wizzair.com. Obie trasy obsłużą Airbusy: A-320 lub A-321.

Wizzair w czwartek poinformował także o nowych połączeniach z dwóch innych polskich lotnisk: z Gdańska (loty do Burgas) i Warszawy (na jedną z Wysp Kanaryjskich – Fuerteventurę).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Jesteśmy przekonani, że nowe trasy dostarczą Polakom jeszcze więcej możliwości bezpiecznego podróżowania – mówi cytowana w oficjalnym komunikacie Paulina Gosk, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w Wizzair. 

Oslo i Londyn to kolejne połączenia Wizzair z Jasionki. W ubiegłym roku przewoźnik uruchomił loty do holenderskiego Eindhoven. Obecnie z Jasionki latać można tylko do Warszawy. Z powodu pandemii zawieszone są wszystkie międzynarodowe połączenia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama